اخبار شرکت

بهترین برندهای ورق روغنی

بهترین برندهای ورق روغنی

ورق‌های فلزی دارای انواع مختلفی می‌باشند و هر محصول بر حسب ویژگی‌هایی که دارد جهت کاربرد خاصی استفاده می‌شود. یکی از پرکاربردترین محصولات فلزی ورق فولادی می‌باشد که دارای انوع مختلفی مانند ورق روغنی، ورق سیاه، ورق گالوانیزه و غیره می‌باشد. اما هنگام انتخاب از کدام کارخانه بخریم؟ بهترین برندهای ورق روغنی خارجی و داخلی چیست؟

ورق روغنی از انواع ورق‌های فولادی می‌باشد که طی فرایند نورد سرد تولید می‌شود و جهت جلوگیری از زنگ زدگی آن‌را روغن کاری می‌کنند. از این محصول معمولا به دلیل دارا بودن ظاهر صاف و براق در کارهایی که نیاز به ظاهر زیبا دارند استفاده می‌شود. اما نکته قابل توجه برای این محصول این است که به دلیل پروسه پیچیده و سختی که در تولید آن وجود دارد کارخانه‌های زیادی به تولید آن اقدام نمی‌کنند. این نوع ورق را تنها برخی از کارخانه‌های مهم کشور تولید می‌کنند.

ما در این مقاله از سایت بازرگانی نجومی قصد داریم شما را با بهترین برندهای ورق روغنی آشنا کنیم.

کاربرد و خواص ورق‌های روغنی

قبل از آن‌که به معرفی بزرگترین برندهای و تولید کنندگان این محصول بپردازیم شما را باکاربردها و خواص این محصول آشنا می‌کنیم.

همانطور که گفتیم ورق روغنی یا همان ورق سرد توسط نورد سرد تولید شده و پس از تولید برای جلوگیری از زنگ زدگی روغن کاری می‌شود. مهم‌ترین کاربردهای این نوع ورق در صنعت ساختمان‌سازی، خودرو‌سازی، لوازم خانگی، ساخت پنل‌ها می‌باشد.

توجه داشته باشید که ورق‌های فولادی مانند سایر مقاطع فولادی از نظر ابعاد، وزن و ضخامت انواع متنوعی دارند.

ورق روغنی

همچنین از خواص مطلوب این ورق‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت در برابر خوردگی و اکسید شدن
  • انعطاف پذیری و مقاومت بالا در برابر فشار و کشش
  • دارا بودن ظاهر صیقلی و یکنواخت در تمام سطح ورق
  • امکان ایجاد تنوع رنگی به دلیل قابلیت رنگ پذیری بالا
  • حفظ استحکام و مقا.مت بالا و عدم تغییر ساختار فیزیکی و شکل در اثر انبساط و انقباض

بزرگترین تولید کنندگان ورق روغنی در ایران

همانطور که گفتیم به دلیل پروسه پیچیده و سختی که در تولید ورق‌های روغنی وجود دارد کارخانه‌های زیادی در این زمینه فعالیت ندارند. اما بهترین برندهای ورق روغنی در ایران کارخانه‌های زیر می‌باشند که هرکدام محصولات خود را با مشخصات خاصی تولید می‌کنند.

  • کارخانه فولاد غرب آسیا
  • کارخانه فولاد هفت الماس
  • کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

فولاد مبارکه یکی از بهترین و معتبرترین تولید کنندگان ورق روغنی در ایران است. این کارخانه علاوه بر ورق‌های روغنی، ورق سیاه نیز تولید می‌کند که این محصولات از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این مجموعه تامین‌کننده بخش عمده ورق‌های فولادی گرم و سرد مانند ورق آجدار، ورق رنگی، ورق گالوانیزه ورق قلع اندود و ورق سیاه در بازار می‌باشد. کاربرد این ورق‌ها برای تولید و ساخت انواع لوله، پروفیل، تجهیزات و ادوات سبک و سنگین است. از آنجا که تولیدات این کارخانه با کیفیت بالایی تولید می‌شود و مطابقت زیادی با استانداردهای تولید دارد جزء اولین گزینه‌ها برای انتخاب مصرف‌کننده محسوب می‌شود.

محصولات کارخانه فولاد مبارکه پایین‌ترین میزان تلورانس را در بین سایر تولید کنندگان دارند. به همین دلیل با توجه به بالاتر بودن قیمت تولیدات این کارخانه همچنان در بین مصرف کنندگان از محبوبیت زیادی برخوردار می‌باشند.

تلورانس یک عامل مهم برای سنجش کیفیت ورق روغنی پایین بودن تلورانس ابعادی عرض ورق است.

کارخانه فولاد غرب آسیا

کارخانه فولاد غرب آسیا

شرکت فولاد غرب آسیا در دلیجان استان قم واقع شده است و ظرفیت تولید سالانه 500 هزار تن ورق روغنی در دو خط تولید را دارد، که از این میان سهم خط تولید نورد یک این کارخانه 300 هزار تن و سهم خط تولید نورد دو آن 200 هزار تن می‌باشد. مواد اولیه در تولید ورق روغنی همان ورق سیاه است که طی فرایند ورد سرد صیقلی شده و ضخامت آن کمتر می‌شود. بر این اساس در این کارخانه برای تولید ورق روغنی با ضخامت 0.2 میلی متر از ورق باضخامت 1.6 میلی متر استفاده می‌کنند. در این کارخانه برای تولید ورق روغنی از فولاد کم کربن اسید شویی شده با گرید‌های سخت استفاده می‌شود. کیفیت محصولات این کارخانه متوسط بوده و نسبت به محصولات فولاد مبارکه اصفهان پایین‌تر است.

شرکت صنایع هفت الماس

کارخانه فولاد هفت الماس

یکی دیگر از بهترین برندهای ورق روغنی در ایران کارخانه هفت الماس است که در نزدیکی تهران قرار دارد. این کارخانه ظرفیت تولید سالانه 800 هزارتن ورق که حدود 15 درصد نیاز بازار می‌باشد را دارد. مهم‌ترین محصولات این کارخانه ورق روغنی، ورق رنگی و ورق گالوانیزه می‌باشد. از این ورق‌ها اغلب در تولید لوازم خانه و صنعت خودروسازی استفاده می‌شود.

این کارخانه مدعی است که توانایی تولید انواع ورق روغنی را به صورت کلاف، ورق مسطح و کلاف نواری را دارد. این کارخانه در تولید ورق‌های روغنی خود میزان 0.2 الی 1 گرم بر مترمربع روغن محافظ استفاده می‌کند. وزن کلاف‌های نواری این مجموعه حدود 19000 کیلوگرم است. محصولات این کارخانه از کیفیت نسبتا بالایی برخوردار است و قیمت آن‌ها نیز نسبت به سایر برندها مناسب‌تر می‌باشد.

بزرگترین تولید کنندگان ورق روغنی در جهان

تا اینجا با بزرگترین برندهای ورق روغنی ایران آشنا شدید در ادامه به معرفی تعدادی بهترین برندهای ورق روغنی بزرگ دنیا می‌پردازیم.

کارخانه آرسلور میتال

کارخانه آرسلور میتال

این کارخانه بزرگترین و معتبرترین تولید‌کننده ورق‌های فولادی در جهان است که در لوکزامبورگ واقع شده است. این کارخانه به عنوان مهم‌ترین تولید‌کننده مواد اولیه در صنعت خودرو‌سازی کشورهای اروپایی و آمریکایی به شمار می‌رود.

بائو استیل

کارخانه بائو استیل در کشور چین واقع شده است. یکی از بهترین کارخانجات تولید ورق‌های فولادی در جهان است. این کارخانه توانسته است که بخش مهم و قابل توجهی از نیاز صنعتی جهان را در بخش فولاد تامین کند.

پوسکو

پوسکو

این کارخانه در واقع همان شرکت آهن و فولاد پوهانگ است که در کشور کره جنوبی قرار دارد. پوسکو نیز یکی دیگر از تولید کنندگان بزرگ جهان در زمینه فولاد و ورق‌های روغنی به شمار می‌رود.

شاگانگ

چین به عنوان بزرگترین تولید‌کننده فولاد و ورق‌های فولادی جهان دارای کارخانه‌های زیادی در این زمینه می‌باشد. کارخانه شاگانگ یکی از این کارخانه‌ها است که علاوه بر ورق روغنی انواه مقاطع فولادی طویل را نیز تولید می‌کند.

علاوه بر این کارخانه‌ها که بیان کردیم تولیدکنندگان زیادی در جهان وجود دارند که به تولید مقاطع فولادی مختلف می‌پردازند.

خرید از بازرگانی نجومی

در این مطلب بیان کردیم که ورق‌های روغنی دارای خواص و کاربردهای خاصی می‌باشند و انواع مختلفی دارند. همچنین شما را با تولید کنندگان بزرگ این محصول در داخل و خارج از کشور آشنا کردیم. همانطور که گفته شد کارخانه‌های مختلف این محصول را با مشخصات خاصی تولید می‌کنند. با توجه به همین نکته چنان‌چه قصد تهیه این ورق را دارید باید با در نظر گرفتن خواص متفاوت این محصول، بنا به نیاز خود ورقی را انتخاب کنید که بهترین کارایی را داشته باشد.

در این مطلب اشاره کردیم که تولید این محصول دارای پروسه پیچیده و سختی است که همین امر باعث شده است که تولید کنندگان زیادی نداشته باشد. این محصول با توجه به ویژگی‌هایی که دارد در صنایع مختلفی کاربرد دارد. در نظر داشته باشید که قیمت این محصول مانند قیمت آهن و سایر محصولات فولادی تغییرات زیادی دارد و بر اساس برند، سایز و مشخصات فنی آن محاسبه می‌شود.

اما اگر پس از تعیین نوع ورق مورد نیاز خود قصد خرید این محصول را داشتید می‌توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان فروش در مجموعه بازرگانی نجومی کالای مورد نیاز خود را تهیه نمایید. همچنین این مجموعه ارائه‌کننده انواع مقاطع فولادی بوده و همواره پاسخگوی سوالات مشتریان خود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *