تحلیل قیمت‌ها

تحلیل قیمت دلار، طلا و فلزات اردیبهشت 1402

تحلیل قیمت دلار، طلا و فلزات اردیبهشت 1402

در این مطلب قصد داریم به تحلیل قیمت دلار، طلا و فلزات اردیبهشت 1402 بپردازیم. تمامی این تحلیل‌ها توسط تیم تحلیل‌گر بازرگانی نجومی انجام شده است.

تحلیل دلار

در حال حاضر، قیمت دلار در محدوده قیمتی ۵۱،۷۵۰ تومان قرار دارد. در تحلیل هفتگی و کوتاه مدت، با توجه به حرکت و افزایش سریع قیمتی دلار، نیاز به تثبیت قیمت روی محدوده قیمتی و حمایت مهم ۵۰ هزار تومان دارد. بنابراین، این هفته با اندکی کاهش قیمت همراه خواهد بود تا بتواند قیمتش را به این محدوده حمایتی برساند. در تحلیل میان مدت، با دو سناریو روبرو هستیم. احتمال قویتر، افزایش نرخ دلار تا قیمت های ۵۵ و ۵۶ هزار تومان خواهیم بود و احتمال ضعیفتر، در صورت شکست حمایت ۵۰ هزار تومان، ریزش قیمت حتی تا پله ۴۶ هزار تومان را نیز می‌توانیم انتظار داشته باشیم..

تحلیل طلا

قیمت طلای ۱۸ عیار فعلاً در محدوده قیمتی هر گرم ۲،۵۷۰،۰۰۰ هزار تومان قرار دارد. با توجه به شکستن روند صعودی طلا، در ادامه روند نزولی هفته پیش، احتمالاً تا محدوده ۲،۲۰۰،۰۰۰ هزار تومان افت خواهد کرد. همچنین، انس جهانی طلا هم از محدوده ۱۹۸۵ دلار در حال حاضر تا محدوده حمایت ۱۹۵۰ دلار افت خواهد کرد..

تحلیل فلزات

بازار جهانی فلزات اساسی نیز با توجه به رشد اقتصادی جهانی و افزایش تقاضای کالاهای صنعتی، در مجموع افزایش نرخ خواهیم داشت. اگر بخواهیم دقیق‌تر بررسی کنیم، نرخ میلگرد و همچنین آهن در این هفته صعودی خواهند بود. همچنین، مس نیز با تقاضای شدید جهانی روبرو هست، که همچنان به روند صعودی خود ادامه خواهد داد. اما، برای بهای جهانی استیل، آلومینیوم و گالوانیزه، انتظار افت قیمت هفتگی را داریم.

امیدواریم که این تحلیل‌ها برای شما مفید باشند و در هفته‌های آینده نیز در روزهای سه شنبه با این بخش با ما همراه باشید. برای مشاهده قیمت روزانه محصولات فولادی از فروشگاه بازرگانی نجومی دیدن کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *