تحلیل قیمت‌ها

تغییرات قیمت ورق آلات هفته اول اردیبهشت

در این مقاله به تحلیل تغییرات قیمت ورق آلات هفته اول اردیبهشت (ورق گالوانیزه، روغنی، استیل، آلومینیوم و سیاه) می‌پردازیم.

در این هفته انتظاری برای کاهش قیمت نفت نداریم و همچنان در محدوده‌ی 100 دلار نوسان می‌کند بدین ترتیب هزینه تمام‌شده‌ی کالاها و کرایه حمل ثابت مانده است. به‌طورکلی تقاضا در جهان کاهش ‌یافته چرا که مجدد پاندمی در چین گسترش یافته است. هر گاه که پاندمی در چین رفع شود به دلیل شروع مجدد چرخه اقتصادی در کشور چین تقاضای برای تولید در این کشور دوباره بازار را تکان خواهد داد. در بازار جهانی فلزات اساسی نیز حباب قیمت فولاد در حال خارج شدن است.

در دو هفته گذشته به دلیل گسترش پاندمی در چین و  عرضه محصول ارزان قیمت روسیه به بازار شاهد کاهش قیمت در بازار جهانی بودیم و این مسئله باعث نگرانی تجار ایرانی و البته تجار در سطح جهانی بوده است. نتیجه این قضیه در بازار داخلی آن است که خریداران در بازار دست از خرید برداشته و تقاضا برای خرید کاهش می‌یابد که یعنی تولید کننده با مشکل نقدینگی روبرو خواهد شد و تولید کننده برای رفع این مشکل مجبور است تا به خریدار امتیاز بدهد

یکی دیگر از عواملی که در شرایط بازار تأثیرگذار است قطعی برق در ماه‌های آینده است که به افت شدید تولید و عرضه کالا منتهی می‌گردد.

برای آخرین نکته یادآوری این امر که ابتدای هفته تعطیلات داشتیم و این موضوع خود باعث رکود در بازار می‌شود، خالی از لطف نیست.

تغییرات قیمت ورق استیل هفته اول اردیبهشت ماه 1401

در این هفته قیمت ورق استیل در قیمت 1.247.710 ریال ثابت بوده و تغییری در آن مشاهده نکردیم. این قیمت برای ورق استیل آلیاژ 304 ضخامت 2 و عرض 1000 است.

قیمت ورق استیل

تغییرات قیمت ورق روغنی هفته اول اردیبهشت ماه 1401

قیمت ورق روغنی به دلیل کاهش تقاضا ریزشی است البته تعطیلی اول هفته نیز بی‌تأثیر نبوده است. قیمت ورق روغنی در چهار روز معاملاتی این هفته 4/0 درصد به اندازه 1.182ریال کاهشی بود. میانگین قیمت ورق روغنی در این هفته مبلغ 294.886 ریال بود.

نمودار قیمت ورق روغنی

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه هفته اول اردیبهشت ماه 1401

در ورق گالوانیزه نیز نوسانات قیمتی مشاهده نکردیم و تمام روزهای کاری هفته در قیمت حدودی 295.438 ریال معامله شد. قیمت این کالا به دلیل رکود ثابت ماند البته قابل ذکر است که کاهش قیمت ورق گرم با افزایش قیمت روی جبران شد.

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه

تغییرات قیمت ورق سیاه هفته اول اردیبهشت ماه 1401

قیمت ورق دو میلی‌متر رول در فولاد مبارکه روز یکشنبه 250.000 ریال بود که تا روز چهارشنبه به 244.500 ریال رسید. قیمت ورق سیاه از ابتدای روز کاری هفته تا انتهای هفته 2/2 درصد کاهشی به اندازه 5.500 ریال بود. این روند نزولی به دلیل نگرانی تجار از کاهشِ بیشترِ قیمت است و به خاطر همین دارایی‌هایشان را در بازار نقد کردند که به کاهش بیشتر قیمت کمک کننده است.

تغییرات قیمت ورق سیاه

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم هفته اول اردیبهشت ماه 1401

در ورق آلومینیوم نوسانات قیمتی مشاهده نکردیم و تمام روزهای کاری هفته در قیمت حدودی 1.102.850 ریال معامله شد.

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم

هدف ما در بازرگانی نجومی به انجام رساندن تمامی کارها از صفر تا صد به بهترین، دقیق‌ترین و کاربردی‌ترین شکل ممکن برای کمک به همکاران و مصرف‌کنندگان عزیز است. در این مقاله بر اساس داده‌های اقتصادی به بررسی تغییرات قیمت ورق آلات هفته اول اردیبهشت در اردیبهشت ماه سال 1401 پرداخته شد که توسط ریحانه فرازی تحلیل‌گرِ اقتصادیِ شرکت تحلیل شده است. در انتها ضمن تشکر از فرصتی که برای مطالعه این مقاله در اختیار ما قرار داده‌اید، اگر پیشنهاد دیگری دارید می‌توانید در پایین همین صفحه نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا به‌روز باشید.

تولید شده در تیم تولید محتوای بازرگانی نجومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *