تحلیل قیمت‌ها

تغییرات قیمت ورق آلات هفته اول خرداد

در مقاله قبلی به تحلیل قیمت ورق الات در هفته آخر اردیبهشت ماه پرداختیم. امروز قصد داریم به تحلیل قیمت ورق آلات هفته اول خرداد 1401 بپردازیم. با شروع خرداد ماه کم‌کم هوا رو به گرما رفته و انتظار قطعی برق را داریم. این مورد به طور مستقیم در میزان تولید محصولات فولادی مؤثر است. از طرفی هفته آینده ماه ژوئن شروع می‌شود که به معنای باز شدن بازار کشور چین است بدین ترتیب با افزایش تقاضا، بازار جانی دوباره خواهد گرفت.

در این هفته آمار مربوط به محصولات فولادی کشور در فروردین ماه سال 1401 توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شد.

در فروردین ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال 1400، شاهد افزایش 9 درصدی در مصرف ظاهری کل محصولات فولادی، کاهش 8 درصدی مصرف ظاهری فولاد میانی و نهایتاً افزایش ۵ درصدی مصرف ظاهری آهن اسفنجی بودیم.

بررسی آمار مربوط به فولاد میانی:

مصرف ظاهری فولاد میانی که شامل بیلت و بلوم و اسلب است، در فروردین ماه سال جاری به ۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تن رسید. این عدد بیانگر کاهش ۸ درصدی است. از مقدار ذکر شده سهم مصرف ظاهری بیلت و بلوم ۱ میلیون و ۸۷ هزار تن بوده است که در مقایسه با فروردین سال قبل شاهد کاهش ۱۹ درصدی بوده‌ایم. سهم مصرف ظاهری اسلب ۱ میلیون و ۱۶۸ هزار تن بوده که بیانگر افزایش ۶ درصدی است.

بررسی آمار مربوط به مقاطع:

رشد مصرف ظاهری مقاطع طویل فولادی ۱۴ درصد و رشد مصرف ظاهری مقاطع تخت فولادی ۶ درصد اعلام شده است.

در فروردین ماه سال جاری مصرف ظاهری مقاطع تخت ۸۶۰ هزار تن بوده است. از این مقدار سهم ورق پوشش‌دار ۱۰۱ هزار تن، سهم ورق سرد ۲۱۴ هزار تن و سهم ورق گرم ۸۵۱ بوده است. هر کدام از این محصولات فولادی شامل تغییرات مصرفی ظاهری متفاوتی بوده‌اند. ورق پوشش‌دار کاهش ۱۰ درصدی و مصرف ظاهری ورق گرم افزایش ۸ نهایتاً، مصرف ظاهری ورق سرد کاهش ۳ درصدی را داشته‌اند.

مصرف ظاهری آهن اسفنجی ۳ میلیون و ۲۴۲ هزار تن بوده که یعنی ۵ درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش انجمن فولاد مصرف ظاهری تیرآهن به ۱۰۹ هزار تن و مصرف ظاهری میلگرد به ۶۳۳ هزار تن رسیده است. مصرف ظاهری تیرآهن ۱۸ درصد و مصرف ظاهری میلگرد هم با ۱۳ درصد افزایش اعلام شد. مصرف ظاهری نبشی، ناودانی و سایر مقاطع طویل فولادی با افزایش ۱۸ درصدی همراه بوده است.

جزئیات مصرف ظاهری فولاد میانی و محصولات فولادی ایران در فروردین ماه سال جاری در جدول زیر نشان داده شده است.

نمودار مصرف فولاد میانی

 

تغییرات قیمت ورق استیل هفته اول خردادماه 1401

روند تغییرات قیمتی ورق استیل نزولی بود. ورق استیل این هفته را با نرخ 1.220.190 ریال شروع کرد و با نرخ 1.183.490 ریال به پایان رساند. ورق استیل با کاهش 3 درصدی به میزان 36.700 ریال مواجه شد.

تغییرات قیمت ورق استیل

تغییرات قیمت ورق روغنی هفته اول خرداد ماه 1401

افت تولید خودرو و شروع فصلی رکود این کالا به شدت روی تقاضا ورق روغنی تأثیر منفی گذاشته است. باعث کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش قیمت ورق روغنی شده است.

تغییرات قیمت ورق روغنی

 

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه هفته اول خرداد ماه 1401

در این هفته قیمت ورق گرم کاهشی بود که منجر به باعث افت قیمت ورق گالوانیزه شد.

 

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه

تغییرات قیمت ورق سیاه هفته اول خردادماه 1401

روند تغییرات قیمتی ورق سیاه نزولی بود. ورق سیاه 2 میلی‌متر فولاد مبارکه ابتدای هفته با نرخ 244.688 ریال داد و ستد می‌شد اما در طول هفته با کاهش 6/3 درصدی مواجه شد و به نرخ 235.875 ریال رسید.

تغییرات قیمت ورق سیاه

 

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم هفته اول خردادماه 1401

در این هفته قیمت آلومینیوم تغییری نداشت و تمام طول هفته با نرخ 1.056.980 ریال معامله شد.

 

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم

 

در بازرگانی نجومی تلاش می‌شود همگام با گسترش و توسعه آهن‌آلات به بررسی‌ و تحلیل اقتصادی در ابتدای هر هفته بپردازیم تا بتوانید در کمترین زمان تحلیل بر آنچه گذشت داشته باشید. در این مقاله بر اساس داده‌های اقتصادی به بررسی تغییرات قیمت ورق آلات هفته اول خرداد ماه سال 1401 پرداخته شد که توسط ریحانه فرازی تحلیل‌گرِ اقتصادیِ شرکت تحلیل شده است.

بازرگانی نجومی از موفق‌ترین فروشندگان انواع ورق آلات صنعتی و ساختمانی در استان خراسان رضوی با مرکزیت شهر مشهد است. با توجه به عملکرد موفق مجموعه در این استان و رضایت مشتریان عزیز همچنین درخواست کالا از شهرهای مجاور تصمیم بر آن گرفتیم که محصولات مورد نیاز مشتریان را در دیگر شهرهای ایران را نیز تأمین و ارسال نماییم. ارسال انواع ورق آلات به تمام نقاط ایران و محل مورد نظر مشتریان گرامی از طریق باربری مورد اطمینان، امکان پذیر است و هزینه باربری بنا به مسافت متفاوت خواهد بود. منتظر پیشنهاد‌های شما هستیم. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا به‌روز باشید.

 

تولید شده در تیم محتوای بازرگانی نجومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *