تحلیل قیمت‌ها

تغییرات قیمت ورق آلات هفته دوم اردیبهشت

قیمت ورق آلات هفته دوم اردیبهشت

در این مقاله به تحلیل و بررسی قیمت ورق آلات هفته دوم اردیبهشت می‌پردازیم. در هفته گذشته در تمامی بازار‌ها شاید افت قیمت یا رکود بوده‌ایم. همان‌طور که می‌دانید در این هفته دو روز تعطیلات به خاطر عید فطر داشتیم. اصولاً تعطیلات باعث رکود در بازار می‌شود حال آن‌که تعطیلی طولانی عید فطر عملاً یک تعطیلی مشترک در بین کشورهای مسلمان است و این موضوع به رکود بیشتر بازار دامن زده و باعث کاهش تقاضا شده است.

در بازار جهانی هم کشور چین را داریم که همچنان درگیر کرونا است و اقتصادی خواب دارد. دولت کشور چین تمهیدات خاصی در جهت ساخت و ساز و راه‌اندازی چرخه اقتصادی در پیش گرفته تا بلافاصله پس از اتمام پاندمی کرونا رونق به چرخه اقتصادی کشور برگردد اگر این امر محقق شود باعث افزایش تقاضا و جان گرفتن بازارهای جهانی خواهد شد. بدین ترتیب کاهش تقاضا مخصوصاً در این هفته در بازارهای جهانی کاملاً طبیعی بوده است.

در سمت عرضه نیز کشور روسیه را داریم که به شدت تحریم شده و نمی‌تواند صادرات انجام دهد و اگر بخواهد صادراتی داشته باشد باید با قیمتی بسیار پایین محصولاتش را به فروش برساند.

حال ببینیم در کشور خودمان چه عرضه و تقاضا چه سمت و سویی داشته است؟

این هفته بازار بورس کالای ایران با دامنه منفی ۳ درصدی باز شد که باعث عقب نشینی خریداران در بورس کالا شده است. قابل ذکر است که محصولات در بازار قیمت کمتری نسبت به بازار بورس کالا دارد. هر کدام از دو نوع بازار معیارهای خودشان را برای قیمت گذاری دارند و طبیعی است هر جا که قیمت پایین‌تر باشد خریداران در آنجا حضور خواهند داشت. یکی از عوامل تأثیرگذار در قیمت بازار داخلی، روند بازارهای جهانی است و همان‌طور که گفته شد بازار جهانی فعلاً رمقی ندارد و ریزشی است اما عوامل دیگری مانند قیمت دلار، هزینه حمل و نقل، دستمزد کارگران و قیمت اولیه محصولات در ایران شاهد تغییرات زیادی بود که باعث شده بازار ایران نسبت به جهان افت کمتری را تجربه کند.

 

گزارش تغییرات قیمت ورق استیل در هفته دوم اردیبهشت ماه 1401

در این هفته قیمت ورق استیل در قیمت 1.247.710 ریال ثابت بوده و تغییری در آن مشاهده نکردیم که برای هفته آینده همین روند یا کاهش قیمت پیش‌بینی می‌شود.

 

قیمت ورق استیل هفته دوم

گزارش تغییرات قیمت ورق روغنی در هفته دوم اردیبهشت ماه 1401

در کالای ورق روغنی نیز نوسان قیمت به دلیل تعطیلات وجود نداشت.

 قیمت ورق روغنی

گزارش تغییرات قیمت ورق گالوانیزه در هفته دوم اردیبهشت ماه 1401

در ورق گالوانیزه نیز شاهد تغییر قیمت نبودیم و معاملات در قیمت هفته قبل انجام شد.

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه

گزارش تغییرات قیمت ورق سیاه در هفته دوم اردیبهشت ماه 1401

در بین کالاهای تحلیل قیمت ورق دو میلی‌متر رول فولاد مبارکه کمی نوسان داشت. روز شنبه 248.250 ریال  بود که تا روز دوشنبه به 252.000 ریال رسید. این افزایش قیمت 1.5 درصدی، شامل تغییرات 3.750 ریال بود.

قیمت ورق سیاه

گزارش تغییرات قیمت ورق آلومینیوم در هفته دوم اردیبهشت ماه 1401

قیمت ورق آلومینیوم روی 110.2850 ریال ثابت بود و این هفته تغییر قیمتی نداشت.

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم

هدف ما در بازرگانی نجومی به انجام رساندن تمامی کارها از صفر تا صد به بهترین، دقیق‌ترین و کاربردی‌ترین شکل ممکن برای کمک به همکاران و مصرف‌کنندگان عزیز است. در این مقاله بر اساس داده‌های اقتصادی به بررسی تغییرات قیمت ورق آلات هفته دوم اردیبهشت 1401 پرداخته شد که توسط ریحانه فرازی تحلیل‌گرِ اقتصادیِ شرکت تحلیل شده است. در انتها ضمن تشکر از فرصتی که برای مطالعه این مقاله در اختیار ما قرار داده‌اید، اگر پیشنهاد دیگری دارید می‌توانید در پایین همین صفحه نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا به‌روز باشید.

تولید شده در تیم محتوای بازرگانی نجومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *