تحلیل قیمت‌ها

تغییرات قیمت ورق آلات هفته سوم اردیبهشت

قیمت ورق آلات هفته سوم اردیبهشت

امروز قصد داریم به تحلیل تغییرات قیمت ورق آلات هفته سوم اردیبهشت بپردازیم. عوامل مؤثر بر بازار مالی که در مقاله‌های قبل صحبت کردیم همچنان قدرت‌نمایی می‌کنند.

تا قبل از همه‌گیری بیماری کرونا کشور چین یک مصرف کننده بزرگ در جهان بوده که باعث ایجاد تقاضا بوده اما اکنون اقتصاد این کشور به خاطر درگیری با این بیماری و قرنطینه جانی ندارد و تقاضا را محدود کرده است. کشور روسیه تحریم‌‌های شدیدی را به دلیل جنگ با اوکراین متحمل شده بنابراین برای فروش و صادرات محصولات خود مجبور به کاهش شدید قیمت و تخفیف‌های زیاد شده است. این امر در کنار کاهش تقاضای چین باعث تشدید کاهش جهانی قیمت‌ها می‌شود.

در بازار داخل همچنان طبق سال‌های گذشته انتظار قطعی برق با شروع هوای گرم را داریم که به‌خودی‌خود دلیل کاهش تولید در کارخانه‌ها و کاهش عرضه خواهد بود. از طرفی تک نرخی کردن ارز در شرایط کسری بودجه البته همیشه تصمیمات سیاسی هم در عوامل اقتصادی تأثیرگذار هستند. یکی از آن‌ها تک‌نرخی کردن قیمت ارز بود. این تصمیم در شرایط کسری بودجه همراه با تورم باعث افزایش نرخ تورم می‌شود که دیر یا زود بازار فولاد هم از آن متأثر گذار خواهد شد. از ظرف دیگر این هفته شاهد سیاست واریز حجم بالای یارانه بودیم که در کوتاه مدت باعث افزایش سرعت گردش پول در کشور می‌شود و قدرت خرید افزایش می‌یابد.

گزارش تغییرات قیمت ورق استیل در هفته سوم اردیبهشت ماه 1401

قیمتِ ورق استیل آلیاژ 304 ضخامت 2 و عرض 1000 در این هفته به صورت افزایشی بود. روز شنبه با قیمت هفته قبل 1.247.710 ریال شروع شد و با 2/9 درصد افزایش به میزان 36.700 ریال در چهارشنبه به قیمت 1.284.410 ریال رسید.

قیمت ورق استیل در هفته سوم اردیبهشت

گزارش تغییرات قیمت ورق روغنی در هفته سوم اردیبهشت ماه 1401

در ابتدای این هفته قیمت ورق روغنی ثابت بود و تنها روز چهارشنبه شاهد رشد قیمت 1.2 درصدی به میزان 3.818 ریال بودیم. قیمت معاملاتی روز چهارشنبه 297.818 ریال بود.

نمودار قیمت ورق روغنی

گزارش تغییرات قیمت ورق گالوانیزه در هفته سوم اردیبهشت ماه 1401

هر چند که در این هفته قیمت دلار افزایشی بود اما قیمت ورق گالوانیزه تغییری نداشت و معاملات در قیمت معادل هفته قبل انجام شد.

نمودار قیمت ورق گالوانیزه

گزارش تغییرات قیمت ورق سیاه در هفته سوم اردیبهشت ماه 1401

قیمتِ ورقِ دو میلی‌متر رولِ فولاد مبارکه در هفتهِ سومِ اردیبهشت دارای نوسان کوچک اما به صورت افزایشی بود. در روز شنبه قیمت این محصول 252.000 ریال معامله می‌شد و عملا هر روز تغییر قیمت داشتیم تا اینکه نهایتا روز چهارشنبه به 253.250 ریال رسید. این نوسان 5/0 درصدی همراه با 1.250 ریال افزایش قیمت بود.

 نمودار قیمت ورق سیاه

گزارش تغییرات قیمت ورق آلومینیوم در هفته سوم اردیبهشت ماه 1401

در این هفته شمش آلومینیوم به صورت جهانی کاهش قیمت داشت که روی قیمت ورق آلومینیوم نیز تأثیرگذار بود.

نمودار قیمت ورق آلومینیوم

در بازرگانی نجومی تلاش می‌شود همگام با گسترش و توسعه آهن‌آلات به بررسی‌ و تحلیل اقتصادی در ابتدای هر هفته بپردازیم تا بتوانید در کمترین زمان تحلیل بر آنچه گذشت داشته باشید. در این مقاله بر اساس داده‌های اقتصادی به بررسی قیمت ورق آلات هفته سوم اردیبهشت (ورق استیل، ورق روغنی، ورق گالوانیزه، ورق سیاه و ورق آلومینیوم) پرداخته شد که توسط ریحانه فرازی تحلیل‌گرِ اقتصادیِ شرکت تحلیل شده است.

بازرگانی نجومی از موفق‌ترین فروشندگان انواع ورق آلات صنعتی و ساختمانی در استان خراسان رضوی و شهر مشهد هست. با توجه به عملکرد موفق این مجموعه در استان خراسان رضوی، تصمیم بر آن گرفتیم که محصولات خود را به دیگر شهرهای ایران نیز ارسال نماییم. ارسال انواع ورق آلات به تمام نقاط ایران و محل مورد نظر مشتریان گرامی از طریق باربری مورد اطمینان، امکان پذیر است و هزینه باربری بنا به مسافت متفاوت خواهد بود. منتظر پیشنهاد‌های شما هستیم. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا به‌روز باشید.

تولید شده در تیم محتوای بازرگانی نجومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *