تحلیل قیمت‌ها

تغییرات قیمت ورق آلات هفته سوم خرداد

قیمت ورق آلات هفته سوم خرداد

طبق روال هر هفته امروز نوبت به تحلیل تغییرات قیمت ورق آلات هفته سوم خرداد 1401 است. قبل از آن نگاهی به اتفاق هایی که در بازار خارج از کشور رخ داده است بیندازیم:

به طور کلی دنیا درگیر افزایش قیمت نفت و تورم است. این اتفاق باعث رکود شدی اقتصادی خواهد شد. بازار چین هنوز قدرت گذشته خود را ندارد و حداکثر ظرفیت خود نرسیده یعنی به طور جدی فعال نشده است. از طرف دیگر کاهش قیمت‌ها توسط روسیه و باران‌های موسمی جلوی افزایش قیمت را گرفته است. چیزی که اکثر دست اندرکاران بر آن تاکید دارند افزایش قیمت و بالا رفتن حجم تقاضا است.

اما در بازار ایران چه خبر است؟

در چهارشنبه 18 خرداد اخبار سیاسی منتشر شد که نتیجه آن را بیشتر در هفته آتی خواهیم دید. اما نشان داد بازار تمایل به رها شدن از کمند دستورالعمل‌های دولتی را دارد و شاهد افزایش قیمتی بودیم که انتظار آن را می‌کشیدیم. اخباری که از بازار داریم، به طور جسته گریخته نشانی از عرضه شمش را دارد. از طرفی همه مسئول‌های مرتبط با صنعت، قطعی برق را امری دانستند که حتماً محقق خواهد شد، بنابراین شمش‌های عرضه شده در بورس به فروش خواهد رفت.

اگر به همین منوال بازار ادامه دهد موجودی انبار شمش در اواخر تیرماه به حداقل خود می‌رسد. چون تولید به دلیل قطعی برق کاهش می‌یابد، جایگزین کردن شمش‌های فروخته شده سخت خواهد بود. این اتفاق منجر به افسار گسیختگی قیمت خواهد شد و دیگر دولت به سختی می‌تواند قیمت را از طریق بورس کنترل کند. حال به تمامی این عنوان امکان افزایش قیمت جهانی را هم اضافه کنید. اگر قیمت‌ها در سطح جهانی افزایش یابد دیگر هیچ توجیهی برای دولت در جهت کنترل قیمت نخواهد بود.

تغییرات قیمت ورق استیل هفته سوم خرداد ماه 1401

در این هفته قیمت ورق استیل ثابت ماند.

نمودار قیمت ورق استیل

تغییرات قیمت ورق سیاه هفته سوم خرداد ماه 1401

در بازار جَوی متلاطم ناشی از تفاوت قیمت ارز و مسایل سیاسی وجود دارد که باعث افزایش قیمت ورق سیاه شد. ورق سیاه 2 میلی‌متر فولاد مبارکه از روز دوشنبه نسبت به هفته قبل با افزایش قیمت مواجه شد و این روند تا انتهای هفته ادامه داشت. کالای ورق سیاه در این هفته 3 درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

قیمت ورق سیاه

تغییرات قیمت ورق روغنی هفته سوم خرداد ماه 1401

بازار منتظر اخبار سیاسی بود و این نگرانی‌ها همراه با صعود نرخ ارز به همراه افزایش قیمت شمش باعث بالا رفتن قیمت ورق روغنی در انتهای هفته شد.

قیمت ورق روغنی هفته سوم

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه هفته سوم خرداد ماه 1401

در این هفته قیمت ورق گالوانیزه به دلیل بالا رفتن قیمت ورق گرم و همین طور افزایش قیمت روی، رشد 7/0 درصدی معادل 2250 ريال افزایش یافت.

نمودار قیمت ورق گالوانیزه

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم هفته سوم خردادماه 1401

در این هفته قیمت ورق آلومینیوم تغییری نکرد و ثابت ماند.

قیمت ورق آلومینیوم

در بازرگانی نجومی تلاش می‌شود همگام با گسترش و توسعه فروش آهن‌آلات، به بررسی‌ و تحلیل اقتصادی طی هر هفته بپردازیم تا شما خوانندگان محترم بتوانید در زمان کوتاهی تحلیلی بر آنچه گذشت داشته باشید. این مقاله بر اساس داده‌های اقتصادی به بررسی تغییرات قیمت ورق آلات هفته سوم خرداد ماه سال 1401 پرداخته شد که توسط ریحانه فرازی تحلیل‌گرِ اقتصادیِ شرکت تحلیل شده است.

بازرگانی نجومی توزیع کننده انواع ورق آلات صنعتی و ساختمانی در استان خراسان رضوی با مرکزیت شهر مشهد است. با توجه به عملکرد موفق مجموعه در این استان و رضایت مشتریان همچنین درخواست کالا از شهرهای مجاور تصمیم بر آن گرفتیم که محصولات مورد نیاز مشتریان را در دیگر شهرهای ایران را نیز تأمین و ارسال نماییم. ارسال انواع ورق آلات به تمام نقاط ایران و محل مورد نظر مشتریان از طریق باربری مورد اطمینان، همراه با بسته‌بندی امکان پذیر است. منتظر پیشنهاد‌های شما هستیم. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید تا به‌روز باشید.

تولید شده در تیم محتوای بازرگانی نجومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *