تحلیل قیمت‌ها

تغییرات قیمت ورق آلات هفته پنجم خرداد

هفته پیش در بازرگانی نجومی به تحلیل تغییرات قیمت ورق آلات هفته چهارم خرداد پرداختیم. امروز قصد داریم به تغییرات قیمت ورق آلات هفته پنجم خرداد 1401 بپردازیم. قبل از آن ببینم چه اتفاق‌هایی که در هفته گذشته در بازار خارج از کشور رخ داده است:

اتفاق‌های هفته گذشته در بازار خارج

در چین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد که این کشور واردات آن را دارد، همراه با رشد 6.65 دلار بوده و با نرخ 116.05 دلار هر تن سی اف آر معامله شده است. این افزایش قیمت را می‌تواند ناشی از سخنان امیدبخش ریاست جمهوری کشور چین در جهت رشد اقتصاد این کشور دانست.

قیمت بیلت در روز گذشته یعنی 3 تیرماه در نرخ 582 دلار هر تن با 13 درصد مالیات بر ارزش افزوده معامله شد که شاهد افت 3 دلاری در بازار داخلی چین بوده‌ایم. این کاهش قیمت نرخ بلیت را می‌توان به کاهش قیمت قرارداد میلگرد در بورس شانگهای نسبت داد. قیمت میلگرد نیز در هفته قبل کاهشی بود. این کالا در هفته گذشته 25 دلار افت را تجربه کرد و به نرخ 625 دلار هر تن رسید.

اوج تولید محصول فولاد در کشور چین مربوط به فصل‌های آوریل تا می است. تولید فولاد چین 5/3 درصد نسبت به ماه می سال قبل افت داشته است و میزان تولید این محصول 96.6 میلیون تن ثبت شد. در سال جاری کارخانه‌های تولید فولاد به دلیل رکود اقتصادی و شیوع کرونا با خرید کمتری مواجه شدند. شیوع کرونا باعث اختلال در عملکرد کارخانه‌های مصرف کننده فولاد شده است. از طرفی در بحث صادرات نیز کشور چین با کاهش تقاضا مواجه است.

از دیدگاه کلی دخالت دولت‌ها در اقتصاد، تعطیل بودن بازار چین و تورم باعث عمق بخشیدن به رکود جهانی شده است. این اتفاق باعث شده تا قراضه صادراتی امریکا در روز چهارشنبه به کمتر از 300 دلار در هر تن فوب کاهش پیدا کند. همچنین احتمالاً در هفته‌های آتی اسلب و شمش نیز کاهش قیمتی را تجربه کنند. یکی از امیدهای همگان برای خارج شدن از رکود راه اندازی مجدد بازار کشور چین است.

اتفاق‌های هفته گذشته در بازار کشور

در ایران دولت به طور جِد به سیاست‌های خود پایند بوده و چسبیده است. دولت قصد دارد حراجی اقتصادی انجام دهد اما یکی از ارکان این جراحی که صادرات است در حال حاضر به علت تحریم از دسترس خارج بوده و این درب امید به روی مردمانمان بسته است.  از طرفی صادرات کشور در حوزه نفت و فولاد با توجه به سیاست‌های قیمتی روسیه عملاً زیر سؤال رفته‌اند. نتیجه عوامل توضیح داده شده کاهش صادرات و افزایش قیمت ارز می‌شود. شنیده‌ها حکایت کننده از آن است که در سیستم قیمت گذاری بورس کالا امکان ایجاد تغییرات خواهد بود. همچنین احتمال دارد قیمت دلار نیمایی جهت حمایت از صادرات افزایش یابد و بالطبع آن، قیمت پایه فولاد در بورس کالا افزایش خواهد یافت.

روز چهارشنبه اول تیر ماه قیمت شمش القایی صادراتی 510 دلار شنیده شده است. یعنی با احتساب نرخ ارز نیمایی حدود هر کیلو 13.000 تومان قیمت گذاری می‌شود. اگر قیمت شمش همچنان کاهشی باشد و به 450 دلار برسد برای جبران این کاهش قیمت و حفظ ارزش هر کیلو شمش 13 هزار تومان، باید ارز نیمایی تا 29 هزار تومان افزایش یابد. هفته‌های پیش رو علاوه بر ایران، هفته‌های سیاست در جهان است. بنابراین روند قیمتی قابل پیش بینی نیست و هر سمت و سویی می‌تواند به خود بگیرد. تنها نتیجه‌ای که می‌توان داشت آن است که جراحی ناقص اقتصادی همراه با رکود در بازار جهانی دو پیامد روشن خواهد داشت. اولین آن رکود و دومین امر افزایش قیمت ارز است.

حال به تحلیل و بررسی تغییرات قیمت ورق آلات هفته پنجم خرداد 1401 بپردازیم.

 

تغییرات قیمت ورق استیل هفته پنجم خرداد ماه 1401

ورق استیل 304 با ضخامت 1000*2000 تغییرات قیمتی نداشت و همان نرخ هفته گذشته معامله شد.

قیمت ورق استیل

تغییرات قیمت ورق سیاه هفته پنجم خرداد ماه 1401

 در این هفته برای ورق دو میل فولاد مبارکه کاهش 3 درصدی را شاهد بودیم. عواملی چون قیمت‌های بازار بورس، ریزش قیمت در بازار جهانی همچنین ضعف تقاضا در بازار داخلی دست به دست هم موجب ریزش قیمت محصول ورق سیاه فولاد مبارکه شدند.

قیمت ورق سیاه

تغییرات قیمت ورق روغنی هفته پنجم خرداد ماه 1401

برای کالا ورق روغنی نیز به دلیل قطعی برق، تقریباً در تمامی روزهای هفته با کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش قیمت 0.8 درصدی در کل هفته مواجه شدیم.

قیمت ورق روغنی

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه هفته پنجم خرداد ماه 1401

در آخرین هفته خرداد ماه، همچنان قیمت ورق گالوانیزه نزولی بود. این کاهش قیمت را می‌توان بیشتر مربوط به دلیل عدم وجود تقاضا کافی در بازار دانست.

قیمت ورق گالوانیزه

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم هفته پنجم خرداد ماه 1401

قیمت ورق آلومینیوم 304L عرض 1000 در روز چهارشنبه کاهش 2.5 درصدی را به میزان 27.520 ریال نسبت به ابتدای هفته تجربه کرد.

قیمت ورق آلومینیوم

در بازرگانی نجومی تلاش می‌شود همگام با گسترش و توسعه در فروش آهن‌آلات، به بررسی‌ و تحلیل اقتصادی در هر هفته بپردازیم تا شما خوانندگان محترم بتوانید در زمان کوتاهی تحلیلی بر آنچه گذشت داشته باشید. در این مقاله بر اساس داده‌های اقتصادی به بررسی تغییرات قیمت ورق آلات هفته پنجم خرداد 1401 پرداخته شد که توسط ریحانه فرازی تحلیل‌گرِ اقتصادیِ شرکت تحلیل شده است.

بازرگانی نجومی توزیع کننده انواع ورق آلات صنعتی و ساختمانی در استان خراسان رضوی با مرکزیت شهر مشهد است. با توجه به عملکرد موفق مجموعه در این استان و رضایت مشتریان همچنین درخواست کالا از شهرهای مجاور تصمیم بر آن گرفتیم که محصول‌های مورد نیاز مشتریان را در دیگر شهرهای ایران را نیز تأمین و ارسال نماییم. ارسال انواع ورق آلات به تمام نقاط ایران و محل مورد نظر مشتریان از طریق باربری مورد اطمینان، همراه با بسته‌بندی امکان پذیر است.

ما این اطمینان خاطر را به شما می‌دهیم که نظراتتان شنیده شده و انتقادها و پیشنهادهای شما را در راستای تعامل بیشتر با آغوشی باز و رفتاری همراه با ادب و احترام متقابل بپذیریم. همچنین با بهره‌گیری از افراد متخصص و با تجربه و در حد توان و به منظور پشتیبانی از کسب ‌وکار شما و موفقیت  دست‌یابی به اهدافی که برای شما مهم است تلاش خواهد کرد.

منتظر پیشنهاد‌های شما هستیم. برای آن که ما را بیشتر بشناسید (و حتی شناخت بیشتری نسبت به فولاد و بازار آن پیدا کنید) پیشنهاد می‌کنیم که به‌وسیله راه‌های ارتباطی زیر با ما همراه شوید.

تولید شده در تیم محتوای بازرگانی نجومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *