تحلیل قیمت‌ها

تغییرات قیمت ورق آلات هفته چهارم خرداد

تغییرات قیمت ورق آلات هفته چهارم خرداد

در هفته‌های گذشته به بررسی قیمت ورق‌های فلزی در خرداد ماه پرداختیم. امروز قصد داریم تا به تحلیل و بررسی قیمت ورق آلات هفته چهارم خرداد 1401 بپردازیم. قبل از آن نگاهی به اتفاق‌هایی که در بازار خارج از کشور رخ داده است بیندازیم:

قیمت‌ استیل در هفته گذشته 5/1% کاهش یافته است و قیمت‌های آتی میلگرد فولادی به پایین‌تر از مرز 670 دلار در هر تن رسید، سطحی که از دسامبر گذشته مشاهده نشده بود و اکنون قیمت جهانی استیل در بحبوحه تقاضای ضعیف همراه با افزایش موجودی‌ انبارها، تقریباً 15 درصد نسبت به اوج خود در اوایل ماه مِی کاهش یافته است. نگرانی‌های دائمی مردم مبنی بر اینکه رکود اقتصادی جهانی که از انقباضات تهاجمی بانک‌های مرکزی بزرگ و شیوع مداوم ویروس کرونا در چین ناشی شده است باعث کاهش تقاضای تولید شده است. در اروپا و امریکا تعطیلات تابستانه شروع شده که خودش مزید بر علت رکود خواهد بود.

از طرف دیگر تا 40 روز آتی، باران موسمی در خاور دور ادامه دارد این امر نیز موجب کاهش تقاضا می‌شود. تنها یک عامل قیمت نفت کمی بازار را نگه داشته است.

در هفته گذشته معاملات آتی آلومینیوم در حدود 2500 دلار در هر تن معامله می‌شد. سطحی که از ژانویه 2021 در بحبوحه کاهش تقاضا و افزایش تولید مشاهده نشده بود. نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد جهانی همراه با سطوح بالای تورم و افزایش سرسام‌آور هزینه‌های استقراض، تقاضای بخش ساخت‌وساز را به‌ویژه از سوی مصرف‌کننده اصلی که کشور چین است، کاهش داده است.

اتفاق‌هایی که در بازار کشورمان ایران رخ داده است:

از عوامل داخلی آنچه که به طور مستقیم بازار ایران را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اول نرخ ارز بوده و دوم مسئله قطعی برق است که حجم عرضه را کاهش می‌دهد. مسئله سوم افزایش گردش و حجم پول است. در این صورت دولت مستقیماً دخالت خواهد کرد. از این موارد که همه باعث افزایش قیمت خواهند شد اگر عبور کنیم، متوجه خواهیم شد که تنها عوامل خارجی یعنی رکود چین ناشی از کرونا و بازارشکنی روس‌ها دلیل توقف افزایش قیمت به طور زیاد بوده است.

تغییرات قیمت ورق استیل هفته چهارم خرداد ماه 1401

قیمت ورق استیل با توجه به دلایل ذکر شده در ابتدای مقاله، تغییر چندانی نداشت و این افزایش قیمت صرفاً به خاطر شوک روانی متأثر از اخبار سیاسی و تأثیر افزایشی آن بر نرخ ارز بود.

قیمت ورق استیل

 

تغییرات قیمت ورق سیاه هفته چهارم خرداد ماه 1401

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه در این هفته سیر کاهشی داشت. مه میتوان به کاهش شدید تقاضا و عرضه های فولاد مبارکه نسبت داد. قیمت ورق گرم در این هفته 4/4 درصد به میزان 11.375 ریال کاهشی بود.

 

قیمت ورق سیاه

 

تغییرات قیمت ورق روغنی هفته چهارم خرداد ماه 1401

تقاضای کالا ورق روغنی به دلیل کاهش مصرف فصلی و قطعی برق ضعیف است. ورق روغنی در این هفته 0.9 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است. این افزایش قیمت نیز صرفا به دلیل رشد نرخ ارز بود.

قیمت ورق روغنی

 

تغییرات قیمت ورق گالوانیزه هفته چهارم خرداد ماه 1401

به دلیل افزایش قیمت ارز و تاثیر آن بر قیمت فلز روی، قیمت ورق گالوانیزه تمام روزهای هفته همراه با رشد بود. برای کالای ورق گالوانیزه در این هفته، 2 درصد افزایش قیمت را شاهد بودیم.

قیمت ورق گالوانیزه

 

تغییرات قیمت ورق آلومینیوم هفته چهارم خرداد ماه 1401

قیمت ورق آلومینیوم 304L عرض 1000 در این هفته نوسانی نداشت و ثابت ماند.

قیمت ورق آلومینیوم

در بازرگانی نجومی تلاش می‌شود همگام با گسترش و توسعه در فروش آهن‌آلات، به بررسی‌ و تحلیل اقتصادی در هر هفته بپردازیم تا شما خوانندگان محترم بتوانید در زمان کوتاهی تحلیلی بر آنچه گذشت داشته باشید. در این مقاله بر اساس داده‌های اقتصادی به بررسی تغییرات قیمت ورق آلات هفته چهارم خرداد ماه سال 1401 پرداخته شد. این مقاله توسط ریحانه فرازی تحلیل‌گرِ اقتصادیِ شرکت تحلیل شده است.

بازرگانی نجومی توزیع کننده انواع ورق آلات صنعتی و ساختمانی در استان خراسان رضوی با مرکزیت شهر مشهد است. با توجه به عملکرد موفق مجموعه در این استان و رضایت مشتریان همچنین درخواست کالا از شهرهای مجاور تصمیم بر آن گرفتیم که محصول‌های مورد نیاز مشتریان را در دیگر شهرهای ایران را نیز تأمین و ارسال نماییم. ارسال انواع ورق آلات به تمام نقاط ایران و محل مورد نظر مشتریان از طریق باربری مورد اطمینان، همراه با بسته‌بندی امکان پذیر است. منتظر پیشنهاد‌های شما هستیم. برای آن که ما را بیشتر بشناسید (و حتی شناخت بیشتری نسبت به فولاد و بازار آن پیدا کنید) پیشنهاد می‌کنیم که به‌وسیله راه‌های ارتباطی با ما همراه شوید.

 

تولید شده در تیم محتوای بازرگانی نجومی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *