اخبار شرکت

تولید‌کننده برتر میلگرد در ایران

تولید‌کننده برتر میلگرد در ایران

تولید کننده میلگرد در ایارن چه کسانی هستند؟ برترین برند میلگرد در ایران چیست؟ دنیای محصولات و مقاطع فولادی را بدون میلگرد نمی‌توان متصور شد. این محصول در سازه‌های فولادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری که بدون وجود میلگرد هیچ پروژه‌ای به اتمام نمی‌رسد. میلگردها در استانداردهای و با ویژگی‌های مختلفی تولید می‌شوند یکی از عوامل بسیار مهم در هنگام خرید میلگرد توجه به برند و کارخانه تولید‌کننده آن به منظور اطمینان از کیفیت محصول است.

در حال حاضر تولید میلگرد در ایران در حجم وسیعی صورت می‌گیرد و کارخانه‌های بسیاری این محصول را تولید می‌کنند که از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار هستند. با توجه به سرعت زیاد تولید میلگرد و پیشرفت‌های زیادی که در صنعت وجود دارد کارخانه‌های تولید این محصول در ایران توانسته‌اند همتراز برترین تولید کننده‌های جهانی قرار بگیرند. البته این نکته حائز اهمیت است که تولید محصولات فولادی در کشورهای مختلف بنا بر استانداردهای خاص و متناسب با شرایط آن کشور صورت می‌گیرد.

با توجه به گستردگی تولید کنندگان این محصول در ایران در این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از برترین تولید کنندگان میلگرد در بازار بپردازیم. برای آشنایی با این تولید کنندگان تا انتهای این مقاله از سایت بازرگانی نجومی همراه ما باشید، همچنین می‌توانید برای تحقیق بیشتر در مورد قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی به سایت بازرگانی نجومی مراجعه کنید.

معرفی برترین تولید کنندگان میلگرد در ایران

در حال حاضر تولید کنندگان زیادی در کشور به تولید این محصول مشغول هستند و میلگرد تولیدی آنها از کیفیت مطلوبی برخوردار است. در ادامه این مطلب سعی داریم به معرفی برخی از این تولید کنندگان بر اساس پارامترهای تولید بپردازیم.

میلگرد

1- کارخانه ذوب آهن اصفهان

اولین و بزرگترین تولید کننده میلگرد در ایران کارخانه ذوب آهن است. کارخانه ذوب آهن اصفهان علاوه بر تولید میلگرد، تولیدکننده سایر مقاطع فولادی در ایران است که از سال 1350 فعالیت خود را در 45 کیلومتری جنوب غرب استان اصفهان آغاز کرده است. میلگرد این کارخانه را می‌توان به عنوان بهترین میلگرد ایران نام برد که کیفیت و مرغوبیت آن بر کسی پوشیده نیست. اما از آنجا که قیمت تولیدات این کارخانه جزء بالاترین قیمت‌های بازار محسوب می‌شود ممکن است برای برخی از پروژه‌ها گزینه مناسبی به شمار نرود. این شرکت با ظرفیت 550 هزار تن در سال شروع به فعالیت کرده و تا به حال توانسته است افتخارات زیادی را کسب کند. میلگرد ذوب آهن اصفهان به صورت ساده و آجدار در سایز‌های 8 تا 32 میلی متر و با گرید A3 و A4 تولید و روانه بازار می‌شود. برای تشخیص میلگرد اصل به حروف ESCO که روی آن درج شده دقت کنید.

2- کارخانه فولاد کویر کاشان

یکی از قطب‌های بزرگ تولید‌کننده میلگرد در ایران مجتمع فولاد کویر کاشان است که فعالیت خود را از سال 1379 و در منطقه آران و بیدگل در شهرستان کاشان آغاز کرده است. این مجموعه در سال 1381 اعلامیه‌ای از سمت سازمان صنایع اصفهان به منظور تاسیس واحد تولید میلگرد دریافت کرد و در سال 1386 این واحد تاسیس و تولید میلگرد را آغاز کرد. در حال حاضر ظرفیت تولید این کارخانه 350 هزار تن در سال است و شامل میلگرد ساده، آجدار و کلاف ساده می‌شود. از افتخارات این کارخانه تولید میلگرد A4 و آج 520 همچنین میلگردهای سایز 40 است. میلگرد‌های اجدار این کارخانه در سایز 8 تا 40 میلی متر و میلگرد ساده در سایز 12 تا 40 میلی متر تولید می‌شود. برای اطمینان از اصالت کالا می‌توانید به حروف KAVIR TH که روی میلگرد این کارخانه حک شده دقت کنید.

تولید کننده میلگرد

3- کارخانه فولاد خراسان (نیشابور)

میلگرد نیشابور مهم‌ترین و معروف‌ترین محصول کارخانه فولاد خراسان به شمار می‌رود. این کارخانه در سال 1368 و در 15 کیلومتری شمال غرب نیشابور تاسیس شد و در سال 1381 واحد تولید میلگرد این کارخانه راه اندازی گردید. این مجموعه را می‌توان به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده میلگرد کشور نام برد. میلگرد کارخانه فولاد خراسان که به نام میلگرد نیشابور در بازار معروف است به عنوان یک محصول بسیار باکیفیت در بازارهای داخلی به شمار می‌رود. در حال حاضر این کارخانه با ظرفیت تولید 550 هزار تن میلگرد فعالیت می‌کند و به عنوان قطب سوم فولاد کشور محسوب می‌شود. محصولات این کارخانه شامل انواع میلگرد ساده، آجدار، مارپیچ و آجدار جناغی در سایزهای 8 تا 32 میلی متر می‌شود. حروف حک شده روی محصولات این کارخانه KSC CT است که نشان دهنده اصالت محصول می‌باشد.

4- کارخانه فولاد آذربایجان میانه

کارخانه فولاد میانه فعالیت خود را از سال 1379 و در جنوب شرق شهرستان میانه به منظور تولید انواع میلگرد آغاز کرد و در حال حاضر به یکی از بزرگترین تولید کنندگان میلگرد ایران تبدیل شده است. تولیدات این کارخانه شامل میلگرد آجدار در سایزهای 10 تا 32 میلی متر و میلگرد ساده در سایز 14 تا 50 میلی متر می‌شود. از مزایای این کارخانه نزدیکی به خط آهن سراسری و جاده اختصاصی متصل به راه آهن بین‌المللی است که حمل و نقل را آسان می‌کند. محصول این کارخانه را می‌توان از مارک حک شده روی آن که FF است تشخیص داد.

تولیدکنندگان میلگرد

5- کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان

این کارخانه در اواخر سال 1389 در رشت خریداری شد و پس از تغییر کاربری با هدف تولید انواع میلگرد در سال 1392 تاسیس گردید. این کارخانه در حال حاضر با ظرفیت تولید 320 هزار تن در سال اقدام به تولید انواع میلگرد ساختمانی در سایزهای 8 تا 32 میلی متر می‌کند. میلگردهای این کارخانه با گرید A2، A3 و A4 تولید می‌شوند و دارای مشخصات فیزیکی مطابق با استاندارد ملی هستند. میلگرد آناهیتا با توجه به وزن کمتری که در مقایسه با سایر میلگردها دارد از قیمت مناسب‌تری نیز برخوردار است. مشخصات میلگردهای این کارخانه این است که بر روی میلگردهای آن حروفی حک می‌شود که به این شرح است: میلگرد با گرید A2 حروف A.G.J.U، میلگرد با گرید A3 حروف A.G.C.T و میلگرد با گرید A4 حروف A.G.S.T.

6- کارخانه فولاد شاهین بناب

مجتمع فولاد بناب نیز یکی از تولیدکنندگان برتر کشور به شمار می‌رود که فعالیت خود را از سال 1383 در شهر بناب آغاز کرده است. شرکت‌هایی مانند صنعت شهریار، فولاد شهریار و فولاد سهند جزء مجموعه‌های تابعه این کارخانه محسوب می‌شوند. میلگرد تولید این کارخانه از نوع میلگرد آجدار در گریدهای A2 و A3 است که در سایزهای 8 تا 32 میلی متر تولید می‌شود. حروف درج شده روی محصولات این کارخانه BS-CT است.

میلگرد

7- کارخانه فولاد بافق یزد

این کارخانه جزء ده کارخانه برتر تولید کننده میلگرد کشور به شمار می‌رود که فعالیت خود را از سال 1394 در شهر یزد و با ظرفیت تولید 550 هزار تن میلگرد در سال آغاز کرده است. محصولات این کارخانه به صورت آجدار در سایز‌های 8 تا 32 میلی متر و در گرید A3 با وزن نزدیک به ماکزیمم تولید می‌شود. با توجه به بالا بودن کیفیت میلگرد این کارخانه قیمت نسبتا بالایی نیز دارد. روی میلگرد تولید شده توسط کارخانه فولاد بافق یزد کلمه فولاد بافق و یا حروف BMISCO CT حک شده است.

خرید از بازرگانی نجومی

در این مطلب از سایت بازرگانی نجومی به معرفی برخی از برترین تولید کنندگان میلگرد کشور پرداختیم. علاوه بر این تولید کنندگان، کارخانه‌های بسیاری اقدام به تولید این محصول می‌کنند که از کیفیت بالایی برخوردار هستند. از جمله سایر کارخانه‌های تولید‌کننده میلگرد می‌توان به کارخانه سرمد ابرکوه یزد، فولاد روهینا، نورد کوثر اهواز، آریان فولاد، آذر امین، فولاد ارگ تبریز، فولاد امیر کبیر خزر، البرز ایرانیان (فایکو)، سیادان ابهر و… اشاره کرد.

همانطور که ملاحظه فرمودید کارخانه‌های متعددی اقدام به تولید میلگرد در سایزها و گرید‌های مختلف می‌کنند. شما می‌توانید برای تهیه هر کدام از این محصولات با برندهای مختلف و در سایزها و گریدهای مورد نیاز به سایت بازرگانی آهن نجومی مراجعه نمایید. بازرگانی نجومی طی سالها فعالیت در زمینه مقاطع فولادی مختلف محصولاتی را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در اختیار مصرف کنندگان در تمام مناطق کشور قرار می‌دهد. برای اطلاع از انواع برند میلگرد و همچنین کلیه مقاطع فولادی مانند تیرآهن، نبشی، ناودانی، سپری، انواع ورق و… می‌توانید به این سایت مراجعه کرده و یا با شماره‌های این مجموعه تماس حاصل کنید. همچنین با مراجعه به این سایت می‌توانید از آخرین قیمت محصولات فولادی اطلاع کسب کرده و برای تهیه محصول مورد نیاز ثبت سفارش نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *