اخبار شرکت

جدول اشتال ناودانی

جدول اشتال ناودانی

آیا قبل از خرید ناودانی کیفیت و درجه‌ی استاندارد بودن آن را چک می‌کنید؟ بدون شک جواب شما مثبت است. هر خریداری قبل از اقدام به خرید یک کالا، ویژگی‌ها و پارامترهای مربوط به کیفیت آن را در نظر گرفته و سپس با خیال راحت خرید خود را انجام می‌دهد. در مورد مقاطع فولادی نیز این موضوع صدق می‌کند. برای ارزیابی کیفیت آن‌ها باید به دنبال معیارهای مختص به آن‌ها رفت. از طرفی وزن یکی از مهم‌ترین معیارها در ارزیابی مقاطع فولادی از جمله ناودانی است، در این مطلب از وب سایت بازرگانی نجومی به تشریح اشتال ناودانی خواهیم پرداخت. در ادامه جدول اشتال ناودانی را آورده‌ایم.

تاریخچه اشتال ناودانی

جدول اشتال توسط اولین زن مهندس ساختمان در آلمان به نام اشتابدر بورگر تهیه و تدوین شده است. خانم اشتابدر کتاب‌های ارزنده‌ای را ارائه داده است، از جمله آن‌ها کتاب جدول اشتال بود که نقطه‌ی اوجی برای رسیدن به طراحی‌های ساختمان‌های فولادی بود.

جدول اشتال ناودانی

اشتال ناودانی

ناودانی یکی از مقاطع فولادی بسیار پر کاربرد در صنعت است که دارای دسته‌بندی مختلفی است و هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های مختص خود را دارند. تعیین این ویژگی‌ها و مشخصات مدل‌های مختلف ناودانی، در جدولی به نام اشتال ناودانی وجود دارد، با توجه به این جدول و بررسی ویژگی‌ها، می‌توان به کارایی محصول اطمینان داشت. ناودانی‌ها بر اساس کاربرد به دو دسته U که دارای بال‌های مخروطی یا شیب‌دار است و به ناودانی اروپایی شهرت دارد و C که دارای بال‌های موازی هستند، تولید می‌شوند. علاوه بر این دسته‌بندی ناودانی‌ها دارای دو نوع ساده و مشبک نیز هستند. از نوع ساده آن در موارد ساختمانی و صنعتی استفاده می‌شود، ارتفاع ناودانی ساده از ۴۰۰ میلی متر بیشتر نمی‌شود و برای ساخت پل‌های باربر کاربرد دارد. ناودانی مشبک برای تولید قفسه‌های فولادی و ساختمان‌های سبک کاربرد دارد.

هر یک از انواع ناودانی با توجه به ویژگی‌ها دارای کاربردهای خاصی هستند. اگر به دنبال خرید ناودانی باشید با توجه به بستگی قیمت ناودانی به وزن آن همانند سایر مقاطع فولادی، باید با جدول اشتال ناودانی آشنایی داشته باشید. جدول اشتال ناودانی بسیار با اهمیت است زیرا برای این محصول دو دسته سنگین و سبک در نظر گرفته شده است. ناودانی سنگین محصولی است که مطابق استانداردهای اشتال ناودانی تولید شده است و ناودانی سبک محصولی است که ابعاد و وزن آن با استانداردهای جدول اشتال ناودانی کمی تفاوت دارد.

ناودانی

نتیجه‌گیری

اگر به دنبال یک خرید با کیفیت هستید باید قبل از خرید ناودانی به جدول اشتال آن توجه کنید. وزن ناودانی به دلیل سطح مقطع پیچیده که دارای خمیدگی‌ها و اختلاف ضخامت است در مقایسه با سایر محصولات، سخت‌تر محاسبه می‌شود. با توجه به این موارد وب سایت بازرگانی نجومی اغلب مقاطع فولادی از جمله ناودانی را مطابق با جدول وزنی و اشتال ناودانی تولید می‌کند. به همین دلیل می‌توانید با اطمینان کامل به مجموعه‌ی ما خرید خود را انجام دهید. به دلیل نوسانات قیمتی آهن خواهشمندیم قبل از خرید با همکاران ما تماس گرفته و علاوه بر قیمت، موجودی ناودانی را نیز استعلام بگیرید. در ادامه جدول کامل اشتال ناودانی را قرار داده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.