نبشی

فروش انواع نبشی به قیمت روز، از بازرگانی نجومی
نبشی
نبشی

فروش نبشی

شرکت بازرگانی نجومی با ارائه انواع خدمات در زمینه تولید و عرضه آهن‌آلات رتبه بسیار بالایی را کسب کرده است. شما می‌توانید برای خرید نبشی در انواع مختلف و با کمترین قیمت، به بازرگانی نجومی مراجعه کنید. لازم به ذکر است که شرکت ما تمام کالاهای خود را با ضمانت ارسال دقیق و به موقع به مشتریان خود، در سرتاسر کشور عرضه می‌کند تا خریدی امن را به شما هدیه دهد. جهت سفارش و اطلاع از قیمت با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

تعریف نبشی

در صنعت ساخت‌وساز و به خصوص در بحث ساختمان‌سازی، از مصالح بسیار زیادی استفاده می‌شود که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست. یکی از این مصالح، نبشی است که به صورت گسترده و در تمام قسمت‌های ساختمان می‌توان از آن استفاده کرد. در این صفحه در مورد این محصول، ویژگی‌ها، انواع و کاربردهای آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

معرفی کامل و جامع نبشی‌ها

نبشی، نوعی از پروفیل‌های ساختمانی است که معادل انگلیسی آن Angle bar است و آن را در نقشه‌های ساختمانی به صورت اختصاری با حرف L نشان می‌دهند. نبشی، از کلمۀ نبش گرفته شده است که معنی آن پیچ و کنج است. ظاهر نبشی‌ها نیز به صورت یک پیچ یا سوق هستند که دو ضلع عمود بر هم دارند و دلیل نام‌گذاری آن و حرف اختصاری‌اش نیز همین مورد می‌باشد. نبشی‌ها، جزء مهمترین مصالح ساختمانی هستند که می‌توان از آن‌ها به تنهایی یا به صورت ترکیب با دیگر مصالح در ساختمان‌سازی، کارهای عمرانی و برخی کارهای صنعتی استفاده کرد. دو مشخصۀ اصلی دارد که با آن‌ها شناخته می‌شود. این مشخصه‌ها اندازه‌ بال‌ها و ضخامت‌شان است.

این محصول به دو روش نورد گرم و نورد سرد قابل تولید است. جنس نبشی‌ها متفاوت است و می‌تواند از آلومینیوم، پلاستیک، استینلس استیل و فولاد ساختمانی باشد که نبشی‌های فولادی جزء مقاطع فولادی محسوب می‌شوند.

نبشی‌هایی که در ایران و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، هم در داخل خود کشور تولید می‌گردند و هم به صورت وارداتی از کشورهای دیگری مانند اوکراین و روسیه وارد می‌شوند. شاخص‌ترین نبشی که در داخل کشور ایران تولید می‌شود، نبشی کارخانه شکفته مشهد است.

انواع نبشی‌‌ها

نبشی‌ها از نظر نوع تولیدشان به دو دستۀ فابریک و پرسی و از نظر شکل ظاهری‌شان به دو دستۀ بال مساوی و بال نامساوی تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامۀ این بخش، این دسته‎‌بندی‌ها را به صورت کامل معرفی خواهیم کرد.

نبشی فابریک

نبشی‌فابریک همانطور که از اسمش پیداست، به صورت فابریک تولید می‌شود. یعنی قالبی به شکل نبشی وجود دارد که مواد مذاب داخل آن ریخته می‌شود که این مواد پس از سرد شدن، شکل نبشی را به خود می‌گیرند.

نبشی پرسی

این نوع، بر خلاف نوع فابریک در دو مرحله تولید می‌شود. در مرحلۀ اول، ورق آن تولید می‌شود که عرض آن 6 متر است. در مرحلۀ بعد، این ورق از عرض آن تا می‌شود که به شکل نبشی درمی‌آید. این ورق‌ها نیز ورق فولادی هستند و این نوع تنها با همین ورق‌ها تولید می‌شود.

نبشی بال مساوی

همانطور که در قسمت‌های قبلی نیز ذکر کردیم، نبشی‌ها را با حرف L نشان می‌دهند. نبشی بال مساوی یعنی اندازۀ بال‌های آن مساوی است که اندازه یا سایز را در نقشه‌های ساختمانی بعد از حرف L درج می‌کنند. به عنوان نمونه عبارت L200 یعنی نبشی بال مساوی که اندازۀ بال‌های آن 200 میلی‌متر است. یک نوع از بال مساوی، نبشی اسپیرال است که سبک می‌باشد و در واقع در سایزهای کوچک تولید می‌شود. به نوع اسپیرال، گرم نورد دیدۀ بال مساوی نیز می‌گویند.

نبشی بال نامساوی

تعریف نوع بال نامساوی نیز، از نام آن و با توجه به توضیح نبشی‎‌بال مساوی روشن می‌شود. در این نوع، اندازۀ بال‌ها مساوی نیست که از آن‌ها در صنایع ویژه و خاصی استفاده می‌گردد. در واقع، در جاهایی که نتوان از نبشی‌بال مساوی استفاده کرد، از این نوع استفاده می‌کنند. نبشی‌بال نامساوی، ضخامت‌ و ابعاد مختلفی دارد و از متریال‌های مختلفی از جمله ST44، ST37 و ST 52 تولید می‌شود و در بازار موجود است. نوع نشان دادن نبشی‌های بال نامساوی، در نقشه‌های ساختمانی نیز به این گونه ایست که سایز هر دو بال، به صورت ضربدر کنار یکدیگر نوشته می‌شود. به عنوان نمونه یک نبشی بال نامساوی که یک بال آن 200 میلی‌متر و یک بال آن 100 میلی‌متر باشد را به صورت L200*100 نشان می‌دهند.

نبشی

قیمت نبشی

با توجه به اینکه نبشی‌ها کاربردهای فراوانی دارند و می‌توان از آن‌ها در صنایع مختلف استفاده کرد. ممکن است مورد استفادۀ هر شخصی قرار بگیرند. همۀ افراد نیز تمایل دارند که هر محصولی که خریداری می‌کنند، با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه باشد، که این امر تنها با خرید از فروشگاه‌های معتبر اتفاق می‌افتد. بازرگانی نجومی نیز، با سابقۀ بالا و معتبر در زمینۀ فروش مصالح ساختمانی و آهن‌آلات است که تمام محصولات خود را با مناسب‌ترین قیمت عرضه می‌کند. شما می‌توانید هر نوع نبشی با هر سایز و اندازه‌ای را که نیاز دارید، خریداری کنید. بازرگانی نجومی با سال‌ها سابقه در زمینه تولید انواع آهن‌آلات و نبشی‌ها، می‌تواند شما را در راه‌اندازی پروژه‌های خود یاری دهد.

نبشی

کاربرد نبشی‌ها

نبشی، از مهمترین مصالح یا پروفیل‌هایی است که در ساختمان‌سازی از آن استفاده می‌شود. کاربردهای این پروفیل بسیار زیاد است که از جملۀ آن‌ها می‌توان به مواردی مانند ساخت خرپا، عضو بادبندی، سازه‌های LSF دکل‌های انتقال نیرو و انواع قاب‌های فلزی که در تجهیزات صنعتی و ماشین‌آلات به کار می‌روند، اشاره کرد.

همانطور که گفته شد، نبشی‌ها در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. از سایز 50 تا 150 میلی‌متر آن‌ها، در وصل کردن تیرآهن‌ها به بیم‌های باربر، پل‌ها به ستون‌ها، ستون‌ها به صفحات در فوندانسیون، در صنایع مختلف و ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. همچنین از این سایز‌ها، برای ساخت ستون و خرپا نیز استفاده می‌گردد. همچنین، نوعی نبشی خرد شده وجود دارد که به آن نبشی لقمه گفته می‌شود. از این نوع نبشی در سازه‌هایی که مربوط به آسانسورها هستند، استفاده می‌شود.

همینطور نبشی‌ها در سقف‌های کرومیت برای ناودانی، تسمه یا بال بالایی تیرچه نبشی به کار می‌روند که در داخل یک پوشش از جنس بتن قرار می‌گیرند. اتصالات ساده‌ای که در سازه‌ها با نبشی‌ها ایجاد می‌شوند. عبارتند از: اتصال با نبشی نشیمنی یا تقویت شده و نشده، اتصال نبشی جان، اتصال گیردار یا صلب و اتصال نیم گیردار یا نیم صلب و …. به علاوه از نبشی‌ها در کارهای دیگری مانند ساخت چارچوب برای در و پنجره‌ها، مهار دیوارهای سفالی و دیوارهای بتن آرمه، ساخت ساپورت لوله در پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها و خطوط لوله، ساخت قفسه‌های آهنی، ساپورت برای سینی‌های کابل برق و ساخت پایه برای تجهیزات ترافیکی استفاده می‌شوند.

در این مطلب به ارائه توضیحات کامل و جامع از ویژگی‌ها، کاربرد، مزایا و همچنین انواع ورق نبشی ارائه کردیم. جهت خرید نبشی مورد نیاز خود با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آخرین قیمت نبشی مطلع شوید. بازرگانی نجومی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد.