اخبار شرکت

کارخانه تولید‌کننده پروفیل

کارخانه تولید‌کننده پروفیل

کارخانجات تولید‌کننده پروفیل تمامی ورق‌های موردنیاز خود را از کارخانه‌های مطرح فولاد مبارکه اهواز، فولاد گیلان و نورد اهواز تهیه می‌کنند. لازم به ذکر است که کیفیت ورق‌های مورد استفاده در کارخانجات تولید‌کننده پروفیل تأثیر مستقیمی بر کیفیت نهایی پروفیل‌ها می‌گذارند. در ادامه این مطلب از سعی داریم فهرستی از بهترین کارخانه تولید‌کننده پروفیل در کشور را به شما عزیزان معرفی کنیم.

امروزه طراحی و ساخت پروفیل، به دلیل کاربردهای فراوانی که در صنایع گوناگون دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است. دقت فرمایید که ماده اولیه و اصلی در تولید پروفیل، ورق است. به همین خاطر می‌توان گفت که قیمت ورق‌های روغنی و سیاه تأثیر چشمگیری بر قیمت پروفیل خواهد گذاشت.

پروفیل چیست؟

از آنجایی که ممکن است برای بسیاری از افراد این سؤال پیش بیاید که پروفیل چیست، قبل از هر چیز لازم دانستیم تا شما عزیزان را با واژه پروفیل آشنا کنیم. توجه داشته باشید که کلمه پروفیل برگرفته از معادل انگلیسی آن یعنی profile  بوده که به معنای کلی مقاطع است. در واقع باید گفت که این کلمه به انگلیسی تمامی مقاطع فولادی نظیر تیر‌آهن، نبشی، ناودانی و … را در بر می‌گیرد.

اگر شما نیز برای خرید نوع خاصی از پروفیل اقدام کرده باشید، قطعاً به نام قوطی نیز برخورده‌اید. گفتنی است که در بازار آهن‌آلات ایران، معمولاً پروفیل‌های چهارگوشه و تو خالی را با عنوان قوطی می‌شناسند. در واقع قوطی به معنای پروفیل‌های مربع شکل و یا مستطیل شکل بوده که به شکل حرفه‌ای از فرمینگ ورق تولید می‌گردد.

پروفیل‌ها را معمولاً در جنس، ابعاد و ضخامت‌های گوناگون تولید می‌کنند. همین موضوع سبب توجیه اختلاف قیمت آن‌ها در بازار است. البته نا‌گفته نماند که کارخانه تولید‌کننده پروفیل نیز یکی دیگر از عوامل مؤثر بر قیمت آن‌هاست که علاوه بر قیمت می‌تواند کیفیت پروفیل‌ها را نیز تا حدود زیادی تحت‌تأثیر قرار دهد. در ادامه این مقاله برخی از معروف‌ترین کارخانه‌های تولید‌کننده پروفیل در استان‌های مختلف را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

کارخانه پروفیل

انواع دسته‌بندی‌ پروفیل

در رابطه با انواع دسته‌بندی پروفیل نیز باید گفت که انواع مختلفی از آن در کشور ایران قابلیت تولید دارد. به گونه‌ای که با مراجعه به بازار می‌توانید تنوع بسیار بالایی از این مقاطع را مشاهده کنید. به همین خاطر بهتر است در مورد انواع پروفیل آشنایی مختصری داشته باشید.

توجه داشته باشید که پروفیل‌ها را با توجه ویژگی‌های مختلفی که دارند، در گروه‌های مجزایی دسته‌بندی می‌کنند. مثلاً از نظر شیوه طراحی آن‌ها به دو دسته پروفیل باز و بسته تقسیم‌بندی شده و از نظر استحکام و جنسشان، در دو گروه پروفیل‌های تو خالی و تو پر قرار می‌گیرند.

لازم به ذکر است که مهم‌ترین نوع دسته‌بندی پروفیل‌ها در نوع کاربرد آن‌هاست. با توجه به این معیار می‌توان گفت که مقاطع پروفیل در دو دسته اصلی پروفیل‌های ساختمانی و صنعتی جای می‌گیرند. معمولاً به پروفیل‌های صنعتی که از استحکام، ضخامت و ابعاد بیشتری نسبت به نوع ساختمانی برخوردارند، به اصطلاح پروفیل‌های ستونی می‌گویند.

معمولاً در اکثر اوقات قیمت پروفیل‌های صنعتی به دلیل وزن بالا‌تری که دارند از قیمت پروفیل‌های ساختمانی بیشتر است. شما عزیزان می‌توانید قیمت به‌روز و لحظه‌ای انواع پروفیل را از وب‌سایت آهن نجومی استعلام بگیرید.

قوطی پروفیل

معرفی کارخانه تولید‌کننده پروفیل در ایران

در این قسمت از مقاله سعی داریم در رابطه با مهم‌ترین کارخانه‌های تولید‌کننده پروفیل در کشور ایران صحبت کنیم:

امروزه اکثر کارخانه‌های تولید پروفیل در کشورمان از تکنولوژی روز دنیا برخوردار بوده و توانایی تولید انواع مختلف پروفیل و قوطی‌های ساختمانی و صنعتی را در اندازه‌های مختلف دارند.

گفتنی است که مطرح‌ترین کارخانجات تولیدکننده پروفیل در ایران کارخانه پروفیل کیهان، کارخانه نورد لوله یاران، کارخانه لوله و پروفیل صابری و… است. تمامی این کارخانه‌های ذکر شده جهت تولید پروفیل‌های خود از ورق‌های فولاد مبارکه استفاده می‌کنند تا محصول تولیدی‌شان در نهایت از کیفیت بالا‌تری برخوردار باشد. گفتنی است که دقت ابعادی پروفیل‌های تولیدی در این کارخانه‌ها بسیار بالاست و از لحاظ وزنی، دارای وزن‌های استانداردی هستند.

لازم به ذکر است که سایر کارخانجات تولید‌کننده پروفیل از ورق‌های دیگر با قیمت‌های پایین‌تری استفاده می‌کنند و معمولاً از کیفیت پایین‌تری در محصولات خود برخوردارند. سهم این محصولات در بازار با توجه به ظرفیت تولیدی که در بین تولید‌کنندگان وجود دارد تقسیم شده است، اما با این وجود برخی از آن‌ها از محبوبیت بسیار بیشتری در بین خریداران خود برخوردارند و قطعاً قیمت بالا‌تری دارند.

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی انواع خیلی گسترده‌ای ندارند و فرآیند تولیدشان خیلی پیچیده و دشوار نیست. امروزه شرکت‌ها و کارخانه‌های بسیاری در کشور ایران مشغول تولید این محصولات هستند. در ادامه شما عزیزان را با بزرگ‌ترین و معروف‌ترین آن‌ها آشنا می‌کنیم:

کارخانه پروفیل کیهان

 • کارخانه پروفیل کیهان

اولین کارخانه تولید‌کننده پروفیل کارخانه کیهان است. این کارخانه فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید پروفیل به روش‌های گرم و سرد از بیش از سه دهه پیش شروع کرد. از مهم‌ترین محصولات این مجموعه شامل لوله‌های صنعتی، لوله‌های سیاه و سفید آب، گاردریل، پروفیل‌های مربع شکل و مستطیل شکل، پروفیل‌های درب و پنجره و لوله‌های گاز است.

 • شرکت پروفیل صابری

این شرکت نیز در سال ۱۳۸۷ در یک شهرک صنعتی واقع در عباس‌آباد تأسیس شد و با ظرفیت تولیدی معادل ۵۰۰ هزار تن در سال توانست جایگاه مناسبی را در بین کارخانه‌های شناخته‌شده تولید‌کننده پروفیل پیدا کند.

 • کارخانجات نورد لوله یاران

این کارخانه به طور کاملاً تخصصی در زمینه تولید لوله و پروفیل فعالیت کرده و با ظرفیتی تقریباً ۱۰۵ هزار تن در سال شروع قدرتمندی داشت. این شرکت می‌تواند انواع قوطی‌ با سطح مقطع مربع شکل و مستطیل شکل و همچنین پروفیل‌های ساختمانی را به بهترین شکل ممکن تولید کند.

گروه تهران شرق

 • گروه تهران شرق

تولید انواع مختلف پروفیل‌های مربعی و مستطیلی و همچنین پروفیل‌های با سطح مقطع باز در این کارخانه انجام می‌شود. این مجموعه در سال ۱۳۸۶ با ظرفیت تولیدی بالغ بر ۳۰ هزار تن توانست شروع به کار کند و تولید خود را تا به امروز به ۲۲۰ هزار تن در سال برساند.

 • صنایع هیربد زرندیه

این مجموعه در سال ۱۳۹۱ در یک شهرک صنعتی واقع در مامونیه به بهره‌برداری رسید و امروزه توانسته سرعت ظرفیت تولید خود را به ۲.۵ میلیون تن برساند. از مهم‌ترین تولیدات این کارخانه شامل انواع پروفیل‌های مربع و مستطیل با اندازه‌هایی متنوع و همچنین پروفیل‌های مخصوص درب و پنجره است.

 • شرکت نیکان اصفهان

این کارخانه در سال ۱۴۷۴ در اصفهان تأسیس شد و با ۶ نوع خط تولید پروفیل و دو نوع خط برشکاری ورق آهن، به یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کننده‌های پروفیل در کشور به شمار رفت.

 • کارخانه پارس فلز گیلان

این مجموعه با وجود نو پا بودن توانسته ظرفیت تولید سالانه خود را به ۱۰۰ هزار تن برساند و در این زمینه به جایگاه مطلوبی در بازار برسد.

شرکت آریاوا

 • شرکت آریاوا

از دیگر کارخانه تولید‌کننده پروفیل میتوان به کارخانه آراوا اشاره کرد. این شرکت در کیلومتر ۱۴ جاده قزوین واقع شده و با تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن لوله و پروفیل به فهرست کارخانه‌های مطرح در این زمینه به شمار می‌رود.

 • گروه مهر سهند

این مجموعه یکی از کارخانه‌های تولید پروفیل در شمال غربی کشور بوده که در کیلومتر ۳۰ شهر تبریز واقع شده است.

 • پروفیل ساوه

این کارخانه در سال ۱۳۵۴ تأسیس شد و با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تن در سال در سه فاز به یکی از معروف‌‌ترین کارخانه‌های تولید پروفیل در کشور تبدیل شده است.

 • شرکت سپاهان

این شرکت در سال ۱۳۸۸ در ۵۰ کیلومتری شمال اصفهان تأسیس شد و با بهبود مستمر کیفیت محصولات تولیدی خود، به یکی از بزرگ‌ترین صادر‌کنندگان پروفیل در کشور منصوب شد.

 • کارخانه آپادانا

آخرین معرفی از لیست کارخانه تولید‌کننده پروفیل کارخانه آپاداناست. این کارخانه در سال ۱۳۸۳ در اصفهان آغاز به کار کرد و به یکی از بزرگ‌ترین تولید‌کنندگان پروفیل در کشور ایران تبدیل شد.

کارخانه تولید‌کننده پروفیل

قیمت قوطی‌های پروفیل

در رابطه قیمت پروفیل‌ها نیز باید گفت که قیمت نهایی آن‌ها با توجه به عوامل مختلفی نظیر نوسانات بازار ارز، حمل‌ونقل، میزان عرضه و تقاضا، ضخامت، جنس، برند و همچنین قیمت ورق‌های فولادی، روش تولید پروفیل، وزن و ابعاد آن و… تعیین می‌گردد. امروزه با توجه به تنوع بالایی که این محصول دارد و همچنین کاربرد بسیار زیاد آن در صنایع مختلف، مشتریان در انتخاب و خرید پروفیل مناسب خود دچار تردید و مشکل می‌شوند.

بازرگانی آهن نجومی به عنوان یک مرجع قیمت روز پروفیل و تأمین‌کننده مطمئن و معتبر این محصول در انواع مختلف همچون پروفیل آبرو، پروفیل زد، پروفیل درب و پنجره و… جهت مصارف شخصی و همچنین صنایع در بازار آهن به شمار می‌رود. در وب‌سایت این مجموعه می‌توانید انواع مختلف محصولات فولادی از جمله پروفیل‌های کیهان را با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید.

خرید از بازرگانی نجومی

همان‌طور که در بالا هم اشاره کردیم، کیفیت تولید و مسافت کارخانه تولید‌کننده ماده اولیه از کارخانه تولید‌کننده پروفیل، از مهم‌ترین عوامل بر قیمت نهایی این محصول است. یکی از نکات مهمی که پیش از خرید پروفیل حتماً باید در نظر داشته باشید این است که سعی کنید این محصول را از یک کارخانه معتبر واقع در نزدیک محل ساخت و ساز‌تان خریداری کنید تا بتوانید در هزینه‌های جانبی خود صرفه‌جویی کنید. همچنین اینکه کیفیت و دقت ابعادی برند مد‌نظرتان نیز در تعیین قیمت نهایی پروفیل‌ها مؤثر است.

در این مقاله سعی کردیم فهرستی از بهترین کارخانه‌های تولید‌کننده پروفیل در ایران را تا حدود بررسی کنیم. شما عزیزان می‌توانید جهت انتخاب کارخانه مد‌نظر خود با کارشناسان مجرب نمایندگی بازرگانی نجومی در بخش فروش پروفیل تماس حاصل فرمایید. از توجه شما عزیزان سپاس‌گزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *