اخبار شرکت

12 کارخانه تولید کننده ناودانی

کارخانه تولید کننده ناودانی

پیشرفت انسان، گسترش ساختمان‌سازی و توسعه شهرها نیاز به آهن آلات را افزایش داده است. ناودانی از پرکاربردترین مقاطعی در فولاد است که در صنایع مختلف ار جمله ساختمان‌سازی، ساخت سکو جهت تحمل نیروهای وارده از تنش ها و مقاومت سازه به کار برده می‌شود. حال بهترین کارخانه تولید کننده ناودانی در ایران کدامند؟ خرید ناودانی از چه جاهایی انجام شود؟ با ما همراه باشید!

جهت  ساخت این ‌مقطع و دیگر آهن آلات، کارخانه‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به تنوع در محصولات و کیفیت آن‌ها، باید شناخت کافی از آنها داشت. با ما همراه باشید تا اطلاعات شما را در این باره افزایش دهیم.

ناودانی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در ابتدای مطلب لازم است توضیحاتی راجع به ناودانی و کاربردهای آن داده شود. ناودانی از پر کاربردترین مقاطع مورد استفاده در صنایع و ساختمان است. این مقطع از جنس فولاد است و به شکل هندسی U هستند. گاهی اوقات در بعضی پروژه‌ها با قراردادن دو ناودانی در کنار یکدیگر به ناودانی با مقاومت بیشتر و شکل هندسی جدیدی دست پیدا می‌کنند.

 بر اساس سایز، ناودانی ها از ۸ تا ۱۶ تقسیم‌بندی می‌شوند. ناودانی به روش‌های مختلفی ساخته می‌شود که شایعترین روش‌های آن پرسی، فابریک نورد گرم و فابریک نورد سرد است. ناودانی‌ها از لحاظ وزن به سبک و سنگین تقسیم ‌می‌شوند که هر کدام کاربرد مختلفی دارد. کشورهای اروپایی اکثرا ناودانی با وزن سبک تولید می‌کنند.

کاربرد ناودانی‌ها متفاوت هست که‌ می‌توان به صورت مختصر به استفاده از آن ها در موارد ساختمانی در چهارچوب، درب و پنجره و در صنایع مختلف مانند تولید سازه‌ها و سکوها اشاره کرد. از این رو با توجه به کابرد فروان ناودانی کارخانه‌های مختلفی در ایران به تولید این خودرو محصول می‌‌پردازند که به آن‌‌ها اشاره خواهد شد.

معرفی 12 کارخانه تولید کننده ناودانی در ایران

در ایران کارخانجات تولید کننده ناودانی متعددی وجود دارد که محصولاتی در ابعاد و ویژگی‌هایی مختلف تولید می‌کنند. در ادامه به این کارخانجات اشاره شده است.

کارخانه ذوب‌ آهن

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان از قدیمی‌ترین کارخانجات ایران بوده که واقع در جنوب غربی استان اصفهان است. این کارخانه در سال ۱۳۵۰ساخته شده است که در طول فعالیت خود توانسته افتخار بزرگی برای کشور باشد. این کارخانه بخش قابل توجهی از مقاطع فولادی کشور از جمله ناودانی را تولید می‌کند که در مدل‌های مختلفی هستند و این محصولات به سایر کشورها در قاره‌های مختلف آسیا، اروپا، آفریقا نیز ارسال می‌گردد.

 این‌ کارخانه محصولات ناودانی در اندازه و سایزهای مختلف تولید می‌کند. از جمله محصولات ناودانی این کارخانه می‌توان به ناودانی IPE در سایزهای ۱۲۰ تا ۳۲۰ میلی‌متری اشاره کرد که به تیرآهن‌های ۱۲ تا ۳۲ معروف هستند. از دیگر ناودانی‌های آن می‌توان به ناودانی H اشاره کرد که عمدتا در سایز ۱۶۰ میلی‌متری ساخته می‌شود که به تیرآهن ۱۶ شناخته شده است.

تولید ناودانی در این کارخانه به دو شکل بال شیبدار و بال موازی است که سالانه حدود ۴۰ هزار تن ساخته می‌شود. همه مهندسان و صنعتگرانی که از محصولات این کارخانه استفاده کرده‌اند اذعان می‌کنند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

کارخانه فولاد ناب تبریز

کارخانه فولاد ناب تبریز

پس از کارخانه ذوب آهن اصفهان، ساخت صنایع فولادی در دستان کارخانه‌ فولاد ناب تبریز است‌. این کارخانه، در سال ۱۳۸۲ در شهر تبریز ساخته شد. کارخانه فولاد ناب تبریز مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر در ایران، سابقه طولانی تولید ندارد. اما در این مدت توانسته با عملکرد مناسب خود در ساخت انواع محصولات فولادی نامی درخشان از خود به جای بگذارد.

 این کارخانه با همکاری دو کشور ایران و ترکیه ساخته شده است که به گونه ای می‌توان آن‌را از کارخانه‌های مشترک نامید. از محصولات فولادی که در کارخانه فولاد ناب تبریز ساخته می‌شود، می‌توان به نبشی، ناودانی و … اشاره کرد.

 این صنایع فولادی از کیفیتی ممتاز برخوردار است زیرا در این کارخانه جهت ساخت محصولات فولادی از شاخص‌ها و استانداردهای عالی بین‌المللی استفاده می‌شود. ناودانی‌های ساخته شده در این کارخانه از انواع سبک و سنگین اروپایی است. سایز های این‌ محصول ۱۴۰، ۱۶۰ و ۱۸۰ میلی متر است که به نام های تیر آهن های ۱۴، ۱۶، ۱۸ شناخته شده است.

کارخانه ظفر بناب

از دیگر لیست معرفی کارخانه تولید کننده ناودانی و صنایع فولادی، کارخانه ظفر بناب است. این کارخانه به وسیله بخش خصوصی، در سال ۱۳۸۶ در شمال غرب کشور ساخته شده است. کارخانه ظفر بناب  ابتدا در زمینه ساخت میلگرد فعالیت داشته اما به سبب گسترش و توسعه کاری و وسایل کارخانه در سال ۱۳۸۶، تولید ناودانی و دیگر صنایع فولادی را آغاز کرد و توانست بازاری مناسب برای خود در بازار های داخلی و خارجی فراهم آورد.

 ناودانی های ساخته شده در این کارخانه عمدتا از نوع IPE و در سایز ۱۴ است اما با توجه به پیشرفت روز افزون آن، انواع مختلفی را تولید خواهد کرد. کلیه محصولات ساخته شده در این کارخانه، از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار است.

فولاد البرز ایرانیان

کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

کارخاته فولاد البرز ایرانیان که به‌ نام‌ تجاری فایکو مشهور است در سال ۱۳۹۳ واقع در استان مازندران ساخته شده است و به همین سبب از ابزار آلات مدرنی بهره می‌برد. این کارخانه به واسطه تولید صنایعی با کیفیت جایگاهی مناسب در بین کارخانجات ایران دارد و توانسته محصولات با کیفیت فولادی خود را در بازار‌های داخلی و خارجی عرضه نماید.

عمده ناودانی‌های ساخته شده در این کارخانه از نوع IPE و IPN است که در سایزهای ۱۴، ۱۶ و ۲۰ در دو نوع سبک و سنگین می‌باشد. ظرفیت تولید ناودانی در این کارخانه سالیانه ۱۳۴ هزار تن است.

کارخانه آریان فولاد

کارخانه آریان فولاد واقع در استان قزوین از سال ۱۳۸۵ فعالیت دارد. این کارخانه به واسطه بزرگی مساحت و حجم تولیدات، به یکی از بزرگترین کارخانه تولید کننده صنایع فولادی در ایران و خاورمیانه تبدیل شده است.

هم چنین به دلیل نزدیکی جغرافیایی به استان تهران و دیگر استان‌های واقع در مرکز ایران، توانسته نیازهای بسیاری از این استا‌ن‌ها را فراهم‌ نماید. ناودانی‌های ساخته شده در این کارخانه در سایزهای ۸۰ تا ۱۲۰ در بازار موجود است. ظرفیت سالیانه تولید ناودانی در کارخانه آریان فولاد ۲۵۰ هزار تن می‌باشد.

جهان فولاد غرب

کارخانه جهان فولاد غرب

کارخانه جهان فولاد غرب در سال ۱۳۸۷ در استان کرمانشاه مشغول فعالیت است. این کارخانه از مشهورترین کارخانجات ساخت انواع مقطع‌های فولادی ار جمله: میلگرد، نبشی، ناودانی و… است.

این کارخانه به سبب حجم گسترده‌ای از مقاطع فولادی که می‌سازد توانسته سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. ناودانی‌های ساخته شده در این کارخانه در سایزهای ۱۴۰ تا ۲۰۰ میلی‌متری موجود است.

کارخانه فولاد کوهپایه

کارخانه فولاد کوهپایه از مشهورترین کارخانجات صنایع فولادی در ایران است که در سال ۱۳۸۲ در استان اصفهان ساخته شده است. عمده شهرت این‌ محصول به دلیل تولید ناودانی‌های اسپیرال است که توانسته مشتری‌های زیادی در بازارهای داخلی و خارجی کسب کند. ناودانی‌های این‌ کارخانه در ابعاد مختلفی موجود است و به دلیل کیفیت و مرغوبیتی که دارد، سهم بزرگی در پروژه‌های ساختمانی و … دارد.

شکفته مشهد کارخانه تولید کننده ناودانی

کارخانه شکفته مشهد

کارخانه شکفته مشهد در سال ۱۳۳۰ در مشهد ساخته شده است که در جاده قوچان به مشهد واقع است. این کارخانه هنوز هم یکی از برترین کارخانه تولید کننده ناودانی در ایران است. با گذشت مدت طولانی از ساخت این کارخانه، خریداران مقاطع فولادی، رغبت به خرید محصولات این کارخانه دارند زیرا توانسته مرغوبیت تولیدات خود را حفظ کند‌. ناودانی‌های ساخته شده در کارخانه شکفته مشهد در سایزهای ۶ تا ۱۶ در بازار موجود است.

کارخانه نورد یاوران زنجان

کارخانه نورد یاوران زنجان در سال ۱۳۸۴ در استان زنجان ساخته شده است. به واسطه مقاطع فولادی با کیفیتی که توانسته بسازد، خود را در بین کارخانجات برتر ایران قرار داده و خریداران زیادی در بازارهای داخلی و خارجی به دست آورده است. ناودانی‌های ساخته شده در کارخانه نورد یاوران زنجان در سایزهای مختلفی در بازار موجود است.

کارخانه پروفیل صنعت ماهان

کارخانه پروپیل صنعت ماهان در سال ۱۳۸۹ در جاده خاوران واقع در استان تهران ساخته شده است. این کارخانه به واسطه تولید مقاطع با کیفیت فولادی توانسته جایگاهی معتبر برای خود کسب نماید. از مقاطع فولادی که این کارخانه می‌سازد، می‌توان به نبشی، ناودان، انواع لوله و پروفیل و… اشاره کرد. ناودانی‌های ساخته شده در این کارخانه در سایزهای ۸ تا ۱۶ در بازار موجود است.

کارخانه صبا فولاد‌ منظومه کارخانه تولید کننده ناودانی

کارخانه صبا فولاد‌ منظومه

کارخانه صبا فولاد منظومه در سال ۱۳۸۹ در استان اصفهان ساخته شده است. این کارخانه نیز مانند دیگر کارخانجات تولید کننده صنایع فولادی، محصولات مختلف فولادی تولید می‌کند که از مرغوبیت و کیفیت مناسبی برخوردار است. ناودانی‌های تولید شده در این کارخانه در سایزهای مختلفی موجود است که سایزهای ۶ و ۸ از پرمصرف‌ترين سایزهای موجود است.

کارخانه دهشیز یزد

کارخانه دهشیز یزد واقع در استان یزد است که مقاطع مختلف فولادی با کیفیتی مناسب تولید می‌کند و خریداران متعددی را به خود جلب نموده است. از مشهورترین ناودانی‌های ساخته شده در این کارخانه، ناودانی بال شیب‌دار است. ناودانی‌های ساخته شده در این کارخانه در سایزهای ۶ الی ۱۲ در بازار موجود است.

خرید از بازرگانی نجومی

ناودانی یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی موجود در بازار است. به واسطه استفاده‌های متعددی که از این وسیله در صنایع مختلف می شود، می‌بایست ناودانی با کیفیت مناسب و مرغوب پیدا کرد. کارخانه‌های متعددی این محصول را می‌سازند اما هر کدام با استانداردهای متناسب و مخصوص به خود که انتخاب را برای خریداران دشوار نموده است. بنابراین برای یک خرید موفق باید اطلاعات کامل از برندها و کارخانه تولید کننده ناودانی داشت. در این مقاله از بازرگانی نجومی سعی شد اطلاعات مفیدی در خدمت شما قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *