اخبار شرکت

نکات مهم حمل و نقل تیرآهن

حمل و نقل تیرآهن

نکات مهم حمل‌ و‌ نقل تیرآهن از کارخانه تا محل پروژه را در این مطلب از وب سایت آهن نجومی به سمع و نظر شما خواهیم رساند. حمل و انتقال تیرآهن به محل مورد نظر شما از فرآیندهای مهم در خرید آهن‌آلات از جمله تیرآهن به حساب می‌آید. عوامل گوناگونی نظیر انتخاب ماشین، مسافت، ظرفیت بارگیری و … بر حمل ‌و نقل تیرآهن تاثیرگذار هستند.

از آنجایی‌ که حمل ‌و نقل آهن‌آلات توسط وسایل نقلیه نامناسب خطرناک است این مسئله بیش ‌از پیش اهمیت می‌یابد. خریداران بهتر است قبل ‌از انجام هر گونه بارگیری نسبت ‌به تمامی این موارد آگاهی یابند. در ادامه این مقاله از سایت آهن نجومی به نکات مهم حمل‌ و نقل تیرآهن به ‌صورت مفصل پرداخته‌ایم پس با ما همراه باشید.

مهم‌ترین نکات در حمل ‌و نقل تیرآهن

بارگیری و ارسال تیرآهن به محل پروژه مورد نظر به‌ عنوان آخرین مرحله از فرایند خرید آهن‌آلات نیازمند توجه به نکات متعددی است که خریداران می‌بایست قبل ‌از ثبت سفارش از آن‌ها مطلع شوند. در ادامه با پرداختن به تمامی این موارد نکات مهم حمل ‌و نقل تیرآهن را بررسی می‌نماییم.

1- توجه به مسافت حمل ‌و نقل تیرآهن

مسافت از جمله عواملی است که به ‌صورت مستقیم بر قیمت تمام ‌شده تیرآهن و هزینه حمل‌ و نقل آن اثر می‌گذارد. همان گونه که می‌دانید هر ساله از جانب سازمان حمل‌ و نقل کشوری تعرفه‌هایی تعیین می‌گردد که مسافت حمل ‌و‌نقل یکی از عوامل مؤثر بر این تعرفه‌ها است.

خریداران به‌ منظور کاهش هزینه‌ها می‌توانند به بررسی و شناسایی کارخانه‌های تولید تیرآهن نزدیک به محل اجرای پروژه‌شان بپردازند. برای این منظور بهتر است فعال‌ترین و بهترین کارخانه را با در نظر گرفتن نوع و اندازه تیرآهن مورد نیاز برای پروژه شناسایی نمایید و سپس اقدام به خریداری کنید. از آنجایی ‌که به‌ عنوان خریدار تنها قادر به تغییر عامل مسافت هستید مطلوب است با توجه به موقعیت جغرافیایی مقصد و شناخت کارخانه‌های تولیدی تیرآهن نزدیک‌ترین محل را انتخاب کنید.

حمل و نقل تیرآهن

2- توجه به روش حمل‌ و نقل تیرآهن

روش حمل ‌و نقل بستگی به موقعیت جغرافیایی خریدار تیرآهن و هزینه‌ای که به حمل ‌و نقل این محصول فولادی اختصاص می‌دهد دارد. روش‌های حمل ‌و نقل تیرآهن گستره گوناگونی را دربر می‌گیرند از جمله:

  • حمل ‌و نقل جاده‌ای
  • حمل‌ و نقل ریلی
  • حمل ‌و نقل دریایی
  • حمل ‌و نقل کانتینری
  • حمل ‌و نقل ترکیبی

هر یک از این روش‌ها از مزایا و معایبی برخوردار هستند. اما در این‌ میان، حمل‌ونقل جاده‌ای توانسته به دلیل صرف هزینه معقول و مدت ‌زمان کم دریافت بار، بیشتر از سایر روش‌ها مورد توجه خریداران قرار بگیرد.

شایان‌ ذکر است در صورتی ‌که متراژ تیرآهن‌ها بیشتر از ۱۲ متر باشد امکان استفاده از حمل ‌و نقل جاده‌ای وجود ندارد. در این هنگام شایسته‌ است در صورت امکان حمل ‌و نقل ریلی جایگزین این روش شود‌. همچنین حمل‌‌ونقل جاده‌ای برای مسافت‌های دور و حتی صادرات تیرآهن قابل ‌استفاده نیست. معمولاً برای صادرات تیرآهن به بنادر و کشورهای خارجی روش‌های حمل ‌و نقل دریایی، کانتینری و ترکیبی انتخاب می‌شوند.

Beam transportation

3- توجه به روش خرید تیرآهن

جالب است بدانید نحوه خرید تیرآهن بر هزینه حمل ونقل آن تاثیر می‌گذارد. خریداران بسته به این‌ که کدام روش خرید را انتخاب می‌کنند هزینه حمل متفاوتی را پرداخت خواهند کرد.

  • خرید از کارخانه

خریداران برای حصول اطمینان از پایین بودن قیمت تیرآهن بایستی این محصول را از کارخانه‌ها خریداری نمایند. اما معمولاً موجود نبودن نوع و سایز تیرآهن مدنظر در کارخانه و وزن بار، خریداران را از خرید مستقیم از کارخانه منصرف می‌کند.

  • خرید از بنگاه

خوشبختانه دست خریداران در این روش در انتخاب تناژ، سایز و نوع تیرآهن بازتر است. با خرید از بنگاه محصول مورد نظر زودتر به دست خریداران می‌رسد. با این‌ وجود قیمت این مقطع فولادی به دلیل هزینه انبارداری بیشتر خواهد بود. همچنین هزینه حمل بار از محل بنگاه نیز باید در نظر گرفته شود.

  • خرید از بورس

 خرید تیرآهن از بورس فرآیند خاصی دارد. عرضه این کالا به بورس در روز مشخصی انجام می‌گردد و حداقل تناژ خریداری ‌شده از بورس بایستی عدد بالایی باشد.

حمل و نقل تیر آهن

4- توجه به ظرفیت ماشین بارگیری برای حمل‌ و نقل تیرآهن

وسایل باربری مختلفی مانند تریلر کفی، تریلر ترانزیت، تریلر لبه‌دار، تریلر کمپرسی و انواع کامیون، خاور و نیسان برای حمل ‌و نقل تیرآهن مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدیهی است ظرفیت هر یک از این وسایل باربری متفاوت باشد.

خریداران برای انتخاب مناسب‌ترین ماشین و حفظ بار باید به مواردی چون باد، باران و دیگر شرایط مادی توجه کنند به‌ خصوص این مسئله در مسافت‌های طولانی و مناطق جغرافیایی مرطوب حائز اهمیت است. در کشور ایران حمل‌‌ونقل تیرآهن معمولاً توسط تریلر، خاور و نیسان صورت می‌گیرد.

انواع تریلرها ظرفیتی بین ۲۲ تا حداکثر ۲۴ تن را دارند. جابه‌جایی بندیل‌های ۱۲ متری تیرآهن به ‌راحتی توسط این وسیله انجام می‌شود. در صورتی ‌که بار خریداران حداقل ۵ متر و وزنی معادل ۴ تا ۵ تن داشته باشد استفاده از خاور و کامیون گزینه مناسبی است. سرانجام در مسیرهای کوتاه‌تر حمل‌‌ونقل تیرآهن با ظرفیت ۲ تا حداکثر ۳ تن و طول ۵/۲ متر توسط نیسان صورت می‌گیرد.

5- توجه به زمان در حمل‌ و نقل تیرآهن

امروزه توجه به زمان حائز اهمیت است. به‌ همین دلیل خریداران باید حمل ‌و نقل تیرآهن خود را به مجموعه‌ای بسپارند که با استفاده از راهکارهای ممکن جهت حمل بار در سریع‌ترین زمان ممکن به این امر اقدام نمایند. در هر حال دقت داشته باشید که ممکن است توجه بیش ‌از حد به زمان از کیفیت کار کم کند.

تیرآهن

6- توجه به هزینه حمل ‌و نقل تیرآهن

در زمان سفارش، قیمت حمل ‌و نقل تیرآهن در فاکتور نهایی لحاظ می‌گردد که پرداخت آن توسط خریدار صورت می‌گیرد. مطلوب است خریداران قبل‌ از نهایی نمودن سفارش خود از طریق مشاوران فروش از حدود تعرفه‌های حمل‌‌ونقل و قیمت تیرآهن مطلع شوند. همچنین توجه به وزن کل سفارش‌ شده نیز اهمیت دارد؛ زیرا در صورتی‌ که وزن بار از حد مشخصی تجاوز کند بارگیری آن باید توسط وسایل حمل‌‌ونقل بزرگ‌تر انجام شود. در نهایت تعیین نرخ حمل‌‌ونقل تیرآهن پس ‌از محاسبه وزن کل بار، نوع و تعداد ماشین صورت می‌گیرد.

سرانجام حمل‌‌ و نقل تیرآهن به اقداماتی در قبل، حین و پس ‌از بارگیری نیازمند است. در حال‌ حاضر بسیاری از شرکت‌های باربری در زمینه حمل‌‌ونقل تیرآهن فعالیت می‌کنند. در این مجموعه‌های معتبر برای بارگیری آهن از بهترین روش‌ها مانند طناب و سیم بکسل استفاده می‌شود. این دو روش با مهار کردن آهن از ایجاد حوادث و خطرات جلوگیری می‌نمایند.

خرید از بازرگانی نجومی

تیرآهن به‌ عنوان یکی از مقاطع فولادی اصلی برای ساخت سازه‌های فلزی هزینه بالایی دارد؛ بنابراین بهتر است پروسه حمل‌ و نقل تیرآهن در زمان کوتاه‌تری انجام شود تا زمان بازگشت سرمایه شما سریع‌تر صورت بگیرد.

توصیه ما به شما خریداران این است که هنگام خرید تیرآهن و قبل از ثبت سفارش به‌ منظور کاهش هزینه‌های مصرفی پارامترهای دخیل در هزینه‌ها را در نظر بگیرید. در این مسیر کسب اطلاعات کافی در مورد نکات فنی مانند نوع تیرآهن و کاربرد آن و همچنین اطلاع از قیمت و هزینه حمل ‌و نقل تیرآهن می‌تواند تا حدود زیادی در کاهش هزینه‌های پروژه مؤثر باشد.

همانگونه که در مطلب بیان کردیم عوامل گوناگونی نظیر چگونگی انجام بارگیری، نوع حمل ‌و نقل، انتخاب وسیله مناسب برای انتقال تیرآهن، تعیین مسافت حمل‌ و نقل تیرآهن و … از نکات مهم در حمل ‌و نقل این کالا هستند.

کارشناسان و مشاوران بازرگانی نجومی با تکیه بر چندین سال سابقه درخشان خود آماده هستند تا شما عزیزان را در این مهم یاری رسانند. برای دریافت خدمات مجموعه ما کافی است با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *