تحلیل قیمت‌ها

تحلیل هفتگی بازار مورخ 27 اردیبهشت 1402

تحلیل هفتگی بازار مورخ 27 اردیبهشت 1402

با توجه به تعطیلی رسمی روز گذشته امروز مورخ 27 اردیبهشت سال 1402 با تحلیل قیمت دلار، طلا و فلزات در خدمت شما همراهان عزیز بازرگانی نجومی هستیم.

تحلیل دلار

در حال حاضر قیمت دلار 51400 تومان می باشد. یکی از اصلی‌ترین عامل افت قیمت نرخ ارز، اقدام اخیر بانک مرکزی مبنی بر ایجاد انحصار در خرید و فروش ارز از سوی این نهاد می باشد. افزایش عرضه ارز در مرکز مبادله از سوی شرکت‌های صادراتی و پتروشیمی نیز یکی از عوامل تاثیر گذار افت قیمت عنوان شده است. از دیگر عوامل می توان به ریزش شدید بازار سرمایه و قفل شدن سرمایه ها اشاره کرد. عامل بعدی مواجه شدن بانک‌ها در اعطای تسهیلات می باشد.همه این عوامل نشان می دهد تامین نقدینگی خرید ارز دچار مشکل شده است. هرچند عوامل یادشده به فریز قیمتی دلار در چند وقت اخیر کمک کرده است اما تقاضای ارز بسیار بیشتر از میزان عرضه آن می باشد و نباید انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها داشته باشیم.در نتیجه پیشبینی ما مدتی ثبات قیمتی و سپس شاهد اندکی افزایش نرخ دلار در هفته آینده باشیم.

تحلیل طلا

در حال حاضر، قیمت هر گرم طلا 18 عیار 2 میلیون و 520 هزار تومان است. با توجه به ثبات تقریبی قیمت دلار و همچنین ثبات قیمت جهانی اونس طلا که به دلیل نیاز به تثبیت قیمتی در محدوده 2000 دلار ایجاد شده است، انتظار می‌رود که در این هفته قیمت طلا در بازار ایران ثابت بماند.

تحلیل فلزات

در تحلیل فلزات اساسی، انتظار می‌رود قیمت ورق‌های سیاه، روغنی، گالوانیزه و پروفیل کاهش یابند، در حالی که قیمت استیل، آلومینیوم، مس و برنج ثابت باقی بماند. با توجه به این تحلیل، پیش‌بینی می‌شود که تا انتهای هفته، بازار فولاد به ثبات خود بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *